Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ewelina Toborek kolejnym wzmocnieniem Trefla

Ewelina Toborek kolejnym wzmocnieniem Trefla

fot. archiwum

Skład Trefla Gdynia na pierwszoligowe rozgrywki sezonu 2009/2010 jest już niemal kompletny. Do obsadzenia pozostało tylko jedno miejsce na przyjęciu. Do drużyny dołączyła środkowa Ewelina Toborek. Gdyński klub ma również nowego prezesa.

Jeśli brać pod uwagę wyniki na krajowej arenie, to 23-letnia  Ewelina Toborek jest najbardziej utytułowaną spośród nowo pozyskanych siatkarek. Ma na swoim koncie złoty i brązowy medal Mistrzostw Polski oraz Puchar Polski. Wszystkie triumfy odnosiła broniąc barw Winiar Kalisz. W zespole, którego jest wychowanką, spędziła niemal całą dotychczasową karierę. W swoim siatkarskim CV ma także pobyt w SMS Sosnowiec i roczne wypożyczenie do Gwardii Wrocław.

W ubiegłym sezonie w barwach Calisii występowała w PlusLidze. Nie udało jej się uratować bytu drużyny w krajowej elicie i, podobnie jak większość koleżanek, po sezonie opuściła tonący okręt.

Według oficjalnych statystyk mierzy 186 cm, a atakuje piłki z wysokości 2,99 m. W minionych rozgrywkach PlusLigi zdobywała średnio 7,7 punktu na mecz.Cieszy nas, że zespół wzmacnia tak utytułowana zawodniczka – powiedział Edward Pawlun , trener Trefla – Pozostałe środkowe też mogą pochwalić się jednak sporymi sukcesami na krajowej arenie, więc rywalizacja na tej pozycji z pewnością podniesie poziom gry całego zespołu .

Przybycie Eweliny sprawia, że w drużynie pozostało tylko jedno wolne miejsce. Do skompletowania składu brakuje jednej przyjmującej. Priorytetem klubu jest zatrzymanie w drużynie Anny Podgórniak .

Ponadto Trefl Piłka Siatkowa Gdynia SA poinformował że nastąpiła zmiana na stanowisku prezesa klubu. Kazimierz Wierzbicki zrezygnował z funkcji prezesa klubu, pozostając jednocześnie jego właścicielem. Obowiązki prezesa przejął Adam Okuniewski .

 

źródło: treflsport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved