Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Andrzej Warych: Ten zespół będzie w stanie wygrywać z każdym

Andrzej Warych: Ten zespół będzie w stanie wygrywać z każdym

fot. archiwum

Andrzej Warych z optymizmem patrzy w przyszłość, jeżeli chodzi o naszą męską reprezentację. Posunął się nawet do stwierdzenia, że kadra Daniela Castellaniego, wzmocniona kilkoma doświadczonymi zawodnikami, będzie w stanie ogrywać najlepsze zespoły.

Czy widzi Pan wśród tych zawodników, którzy występowali w Łodzi, w których warto dalej inwestować? Czy są też tacy, którym można od razu podziękować za grę i poczekać aż dorosną do prawdziwej siatkówki?

Andrzej Warych : – Próbować trzeba, bo kroki, które zostały do tej pory podjęte, zostały podjęte z premedytacją. Problemem zasadniczym na najbliższe lata – mam tu na myśli perspektywę mistrzostw świata w 2014 roku – jest konieczność poszukiwania rozgrywającego. Trzeba szkolić takich zawodników i dalej szukać, bo może w gronie kilkunastu zawodników trafi się brylant. Do tej pozycji samo wyszkolenie techniczne, to troszeczkę za mało. Trzeba mieć jeszcze trochę artyzmu. Drugą pozycją, na której muszą trwać poszukiwania, jest pozycja atakującego. Musi się urodzić człowiek na miarę naszych wielkich mistrzów – jak choćby Tomasz Wójtowicz, którzy z każdej piłki potrafili zrobić coś dobrego, skutecznego. Ten zespół, który grał w Łodzi z Brazylią, wzmocniony kilkoma doświadczonymi zawodnikami, będzie w stanie nawiązać walkę z każdym. Ba, będzie w stanie wygrywać z każdym przeciwnikiem. W meczach z mistrzami świata zabrakło nam trochę organizacji gry i odpowiedzialności. Za dużo było też własnych błędów. Pozostałe elementy trzeba doskonalić. Kiedy widzę na przykład zagrywkę w siatkę, dostaję gęsiej skórki. Kiedy zagrywka zmierza w aut, zawsze jest jeszcze szansa, że kogoś ta piłka może trafić, kiedy serwis jest w siatkę, wówczas przeciwnik nie dostaje szansy na popełnienie błędu .

* więcej w serwisie onet.pl
* rozmawiał Tomasz Kalemba

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved