Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Murilo: Poziom naszej gry nie obniżył się

Murilo: Poziom naszej gry nie obniżył się

fot. archiwum

- Mamy po prostu bardzo mocnych zawodników, i to nie tylko ośmiu czy dziewięciu z pierwszego składu - mówił po meczu przyjmujący reprezentacji Brazylii, Murilo. Zawodnik wskazał również wyróżniających się graczy polskiego zespołu.

Co zadecydowało o wygranej w dwóch spotkaniach z Polską?

Murilo Endres: – "Nasz serwis. Mieliśmy znakomitą zagrywkę, wasi przyjmujący mieli natomiast spore problemy z przyjęciem. Nasz blok także był w porządku w obu spotkaniach. Wydaje mi się, że wczoraj funkcjonował lepiej niż w sobotę, choć musiałbym jeszcze zerknąć na statystyki. Przebudowujemy skład naszej drużyny, ale pomimo to poziom gry nie obniżył się i to jest najważniejsze dla nas wszystkich."

Powiedz więc, jak to robicie, że mimo tego newralgicznego okresu przebudowy składu wciąż wygrywacie?– "Nie wiem, ciężko mi powiedzieć, a może nie powinienem ci tego zdradzać (śmiech). Chyba mamy po prostu bardzo mocnych zawodników, i to nie tylko ośmiu czy dziewięciu z pierwszego składu. Oprócz nas część zespołu trenuje jeszcze w Brazylii, czekamy też na Dante, Andre Nascimento i być może Gustavo, który, mam nadzieję, wróci w drugiej części sezonu reprezentacyjnego do naszej kadry. Mamy bardzo mocną ligę w kraju, wielu utalentowanych, młodych zawodników i przede wszystkim bardzo dobrego trenera. No i mamy też szczęście, przyznaję (śmiech)."

W młodym składzie wyróżnia się Bruno. Mówi się, że nowy rozgrywający oznacza budowanie zespołu praktycznie od podstaw.

– "Tak, zgadzam się. Bruno jest jednym z najmłodszych spośród nas. Jednak mimo swojego wieku już zdążył trzykrotnie zdobyć mistrzostwo Brazylii ze swoim zespołem! Myślę, że właśnie między innymi dzięki tym sukcesom zasłużył sobie na to, by być naszym pierwszym rozgrywającym w reprezentacji. Wziął także udział w zeszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich, więc miał szansę zdobyć sporo doświadczenia. Nie rozumiemy się jeszcze w 100 procentach, bo trenujemy dopiero niewiele ponad miesiąc, a w takim składzie rozegraliśmy zaledwie sześć spotkań, ale wszystko jest na dobrej drodze. Bruno jest bardzo utalentowany i na pewno możemy wspólnie wiele wygrać."

Na których reprezentantów Polski zwróciłeś uwagę?

– "Widziałem tu sporo nowych twarzy. Bardzo podobał mi się wasz młody atakujący, Marcel Gromadowski. On chyba grał we Włoszech? Pamiętam go z meczów w zeszłym roku, ale nie mogę teraz przypomnieć sobie, w jakim zespole. Także wasz środkowy, nie mogę wymówić niestety jego nazwiska [ Murilo wskazał na stojącego obok nas Marcina Możdżonka – przyp.red.]. Jest bardzo wysoki, ale przede wszystkim to świetny blokujący."

 

*rozmawiała Dominika Chorzępa (reprezentacja.net)
*więcej w reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved