Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ Stavanger: W turnieju kobiecym bez niespodzianek

MŚ Stavanger: W turnieju kobiecym bez niespodzianek

x - [stare] Mistrzostwa świata w plażówce 2009

Za nami czwarty dzień rywalizacji kobiet w ramach rozrywanych w Stavanger Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej. Mimo iz zwycięstwa w poszczególnych meczach padły łupem faworytek owych spotkań, emocji nie brakowało.

Za ciosem wciąż idzie para Ohl/Rau, która do tej pory nie straciła seta. Tym razem wygrały z Andreasen/Vestergaard. W drugim meczu tej grupy był tie – break. Wygrały go Saka i Rtvelo, pokonując aż do 5 Nilę i Ingrid.

Nila/Ingrid – Saka/Rtvelo 1:2
(19:21, 23:21, 13:5)
Pohl/Rau – Andreasen/Vestergaard 2:0
(21:17, 21:19)

Punkty        Sety (w)        Sety (p)           Małe punkty

1. Pohl-Rau                    4                  4                       0                  84/70

2. Saka-Rtvelo               3                  2                       3                  91/97

3. Nila-Ingrid                 3                  3                        2                 97/90

4. Andreasen-Vestergaard 2               0                        4                 69/84

W grupie A w bratobójczym pojedynku par amerykańskich lepsze okazały się Ross i Kessy pewnie pokonując swoje rodaczki 2:0. Tak samo łatwy okazał się dla Łotyszek pojedynek z Norweżkami.

Ross/Kessy – Fendrick/Ivy 2:0
(21:14, 21:12)
Minusa/Jursone – Aas/Bjorkesett 2:0
(21:13, 21:11)

Punkty     Sety (w)      Sety (p)      Małe punkty

1. Ross/Kessy          4             4                0                84/49

2. Minusa/Jursone    4             4                 1               97/74

3. Fendrick/Ivy        2             1                 4               76/97

4. Aas/Bjørkesett     2             0                 4               47/84

W grupie K niespodzianek również nie było. Wygrały faworytki, a kibice oglądali wyrównane spotkanie pomiędzy Novakova/Hajeckova a Barrera/Sarpaux. Ostatecznie zakończyło się tie – breakiem na korzyść Francuzek. W drugim meczu wygrały Holenderki.

Novakova/Hajeckova – Barrera/Sarpaux 1:2
(21:23, 21:18, 11:15)
Van Iersel/Keizer – Alcon/Matveeva 2:0
(21:19, 21:19)

Punkty      Sety (w)      Sety (p)      Małe punkty

1. Van Iersel-Keizer            4             4                0                 84/72

2. Barrera-Sarpaux             3             2                3                 90/95

3. Novakova-Hajeckova       3             3                2                 95/80

4. Alcon-Matveeva               2             0                4                 62/84

W grupie E wciąż równo i dobrze grają dwie pary: Ana Paula/Shelda oraz Arvaniti/Tsiartsiani, które po raz kolejny bez problemów wygrały swoje mecze. Jutro odbędzie się pojedynek pomiędzy tymi dwiema dużynami, który z pewnością będzie emocjonujący.

Ana Paula/Shelda – Montagnolli/Hansel 2:0
(21:14, 21:14)
Arvaniti/Tsiartsiani – Boulton/Johns 2:0
(21:14, 21:17)

Punkty      Sety (w)      Sety (p)       Małe punkty

1. Ana Paula/Shelda       4              4                 0                84/48

2. Arvaniti/Tsiartsiani      4              4                 0               84/56

3. Montagnolli/Hansel      2              4                 2               53/84

4. Boulton/Johns             2              0                 4               51/84

W grupie F kolejne zwycięstwo odniosły Amerykanki Turner i Akers. Bez problemów poradziły sobie też Forrer/Schmocker z parą Lundqvist/Ljungquist.

Turner/Akers – Giaoui/Hamzaoui 2:1
(23:25, 21:16, 15:13)
Lundqvist/Ljungquist – Forrer/Schmocker 0:2
(17:21, 15:21)

Punkty      Sety (w)      Sety (p)      Małe punkty

1. Turner/Akers                4              4                1               101/86

2. Forrer/Schmocker         3              2                2                 74/74

3. Giaoui/Hamzaoui           3              3                3              105/110

4. Lundqvist/Ljungquist      2              1                4                83/93

Zwycięstwa odniosły również Niemki i Chinki. Te pierwsze zwyciężyły z Meksykankami, Candelas/Garcia, a Azjatki z siostrami Nystrom. W ten sposób te dwie ekipy umocniły swoje pozycje w tabeli.

Goller/Ludwig – Candelas/Garcia 2:1
(21:14, 19:21, 15:10)
Zhang Xi/Y. Huang – Nystrom/Nystrom 2:0
(21:19, 21:18)