Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MOS Wola dominuje w XXV Międzynarodowym Turnieju w Oberaden

MOS Wola dominuje w XXV Międzynarodowym Turnieju w Oberaden

fot. archiwum

Drużyny kadetek i kadetów MOS Wola przebywające od tygodnia w Nadrenii Westfalii na zaproszenie klubu z Everswinkel uczestniczyły w XXV. Międzynarodowym Turnieju siatkówki. Turniej rozgrywany był z udziałem osiemdziesięciu dwóch drużyn w czterech halach.

Wśród dziewcząt turniej odbył się w czterech kategoriach wiekowych, wśród chłopców w trzech kategoriach.

Dziewczęta wystartowały w kategorii A-Jugend, czyli wśród juniorek starszych, mimo że nasz zespół składał się wyłącznie z kadetek i młodziczek. Widocznie tak pasowało organizatorom, gdyż w kategorii właściwej, czyli B-Jugend startowało najwięcej zespołów.

Polskie drużyny MKS MOS Wieliczka i UMKS MOS Wola Warszawa wyszły zwycięsko ze starcia z koalicją drużyn niemieckich. Dziewczęta z Wieliczki wygrały turniej, zaś MOS Wola zajął drugie miejsce.Trener dziewcząt MOS Wola, Krzysztof Czarnołęcki był bardzo zadowolony z występu swoich zawodniczek, które we wszystkich meczach bardzo dobrze grały zagrywką, dominowały w ataku i skutecznie walczyły w obronie. Na pochwałę zasługują wszystkie dziewczęta, które podczas meczy bardzo dobrze się uzupełniały. Mecz finałowy minimalnie przegrany na skutek braku koncentracji w samej końcówce spotkania.

Kadeci MOS Wola zdominowali swoją kategorię wiekową B-Jugend, wygrywając wszystkie mecze 2:0. Zespół MOS-u wyraźnie przeważał nad przeciwnikami i tylko dwa zespoły potrafiły momentami nawiązać równorzędną walkę.

Gospodarzom przypadła do gustu gra zespołu z Warszawy i postanowili rozegrać dodatkowy, pokazowy mecz na zakończenie turnieju pomiędzy MOS-em Wola Warszawa, a zwycięzcą turnieju juniorów TV 1862 Biedenkopf.

Zespół juniorów z Biedenkopf prowadzony był przez rosyjskiego trenera i grało w nim kilku emigrantów z Rosji oraz Niemcy.

Kadeci MOS Wola zagrali bardzo dobre spotkanie i wygrali z zespołem niemieckim 2:0 w setach 25:16 ; 25:17. Jak podkreśla trener zespołu na tym turnieju, Krzysztof Zimnicki chłopcy zagrali bardzo skoncentrowani i świetnie realizowali plan taktyczny. Rywale prezentowali większą siłę w ataku, ale zespół MOS Wola grał mądrą, taktyczną zagrywką oraz bardzo dobrze blokiem i wyraźnie pokonał starszych i silniejszych fizycznie przeciwników.

Kadra juniorek:

Agnieszka Doniek (kapitan), Gabriela Jankowska, 
Aleksandra Kołtuniak, Agnieszka Kobus, Agnieszka Pietrzyńska,
Aneta Pietrzyńska, Aleksandra Otto oraz na Libero Joanna Brodziak.

 

Kadra juniorów:

Michał Michalak (kapitan), Przemysław Smoliński, Piotr Szumski,
Kamil Dukata, Marcin Wasiucionek, Michał Zackiewicz,
Jakub Franczak i Wojciech Mazowiecki.

Wyniki końcowe najlepszych drużyn w kategorii juniorek – dziewczęta:

1. MKS MOSS Wieliczka
2. UMKS MOS Wola Warszawa
3. FdG Herne
4. SV BW Aasse Munster
5. Telekom Post SV Bielefeld
6. SpVgg Frankenbah.

Kategoria kadetów chłopcy:

1. UMKS MOS Wola Warszawa
2. SVE Hohen Neuendorf
3. VV Holzwickede
4. Spvg Steihagen
5. Ludenscheider TV
6. HSV Langeberg Benteler

 

 

źródło: moswola.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved