Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Daniel Castellani: Nie zwieszajcie głów!

Daniel Castellani: Nie zwieszajcie głów!

fot. archiwum

Mówiłem im: stracicie trzy, cztery punkty z rzędu? Nie zwieszajcie głów! To Brazylia, a z nią każdy ma gorszą serię. Trzeba robić swoje - mówi "Przeglądowi Sportowemu" trener polskich siatkarzy Daniel Castellani.

Jest coś, co może nas cieszyć po dwóch przegranych meczach z Brazylią?

Daniel Castellani: – "Jest kilka takich elementów. Cieszy mnie, że w niedzielę zagraliśmy lepiej niż w sobotę. Niestety dla nas, lepiej niż w pierwszym spotkaniu zagrali także Brazylijczycy, którzy znakomicie panowali nad piłką. Ale i my zrobiliśmy w niedzielę krok w dobrą stronę. Znacznie poprawiliśmy przyjęcie, które było słabe w sobotę."

Bernardo Rezende chwalił polski zespół. Podkreślił, że warto pracować z Kurkiem i Jaroszem. Ale Brazylia była jednak zdecydowanie lepsza. A wy po odzyskaniu wiary w siebie w Wenezueli znów macie problem po porażce.



– "Z tym akurat problemu nie ma, bo jestem zadowolony z tego, jak zareagowali moi zawodnicy po wysoko przegranym trzecim secie w sobotę. Nie załamali się i walczyli. Grali z wiarą. Posłuchali mnie, by nie patrzeć ciągle na tablicę wyników, a walczyć o każdy punkt. Mówiłem im: stracicie trzy, cztery punkty z rzędu? Nie zwieszajcie głów! To Brazylia, a z nią każdy ma gorszą serię. Trzeba robić swoje."

A jakie elementy tej gry cieszą pana szczególnie?

– "Blok. Sposób, w jaki się przemieszczaliśmy w tym elemencie i wybieraliśmy opcje zatrzymania rywala. Zawodnicy zrozumieli już moje intencje. Nadajemy na tych samych falach i wybieramy jak trzeba. Jest jeszcze trochę do poprawienia, jak współpraca bloku z obroną i defensywa. Smuci mnie, że przegraliśmy, ale szukamy zawodników, którzy pomogą nam awansować do mistrzostw świata i zagrają w mistrzostwach Europy. Taki jest cel Ligi Światowej."

 

*więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved