Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Paweł Woicki: W trzecim secie Brazylia się rozhulała

Paweł Woicki: W trzecim secie Brazylia się rozhulała

fot. archiwum

Zdaniem Pawła Woickiego o przegranej z Brazylią w sobotę zdecydowała chwilowa utrata wiary w siebie zespołu. Podkreślił dobrą grę taktyczną reprezentacji Polski i przy panującej w drużynie świetnej atmosferze z optymizmem patrzy w przyszłość.

Panie Pawle, z pewnością boli pana zespół porażka z Brazylią przed własną publicznością. Ale w pierwszych dwóch setach pokazaliście się z naprawdę niezłej strony. Co Pana zdaniem było pozytywnym elementem tego spotkania?

Paweł Woicki : – Najbardziej pozytywną jak dla mnie rzeczą, która jest tak naprawdę niezauważalna, to bardzo dobra gra taktyczna. Przede wszystkim bardzo dobre taktyczne przygotowanie do spotkania przeciwko Brazylii i bardzo dobre wykonywanie zwłaszcza działań blok-obrona. Bardzo fajnie to wyglądało w tych pierwszych dwóch setach. W trzecim już nie było szans, bo Brazylia bawiła się i rozhulała się, można tak powiedzieć. Ale w pierwszych dwóch setach właśnie świetnie graliśmy taktycznie.

Jak traktujecie te spotkania z Brazylią? Czy może jednak bardziej koncentrujecie się na budowaniu zespołu, który ma szansę awansować do mistrzostw świata i w dalszej perspektywie walczyć o medale?Tak naprawdę tak daleko trener nie wychodzi… my przynajmniej tak daleko nie wychodzimy. Trener pewnie wychodzi, ma plany dalekosiężne, ale to trzeba z nim na ten temat rozmawiać. My skupiamy się na każdym pojedynczym punkcie. Tak naprawdę dla nas każdy punkt jest ważny i o każdy punkt chcemy walczyć. Szkoda tylko, że w tym trzecim secie nie powalczyliśmy.

Faktycznie, obraz waszej gry uległ radykalnej zmianie w trzecim secie. Czego zabrakło? Chemii w zespole? Jeszcze nie czujecie się zgraną drużyną?

Na pewno nie. Na pewno kilka początkowych akcji nie wyszło… Chyba utrata wiary w siebie, to był główny powód takiej wysokiej porażki, tak mi się wydaje. W drugim secie set się zaczął bardzo podobnie. Wysokie przegrywanie, ale zespół potrafił dojść przeciwników i nawet wysoko prowadzić. Chyba kilka tych błędów i utrata wiary w siebie. Tak ja to oceniam.

Od niedawna gracie razem w tym składzie. Jak się czujecie jako zespół?

Bardzo dobrze się czujemy i bardzo dobrze wygląda atmosfera.

Czego można Panu życzyć przed niedzielnym spotkaniem?

Zdrowia i dobrego widowiska.

Jak podoba się Panu nowa hala, atmosfera tu panująca?

Bardzo fajna hala. Miło zagrać przy 13,5 tysiąca ludzi. Naprawdę. Polecam! (śmiech)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved