Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Mirosław Przedpełski: Ta nasza młodzież…

Mirosław Przedpełski: Ta nasza młodzież…

fot. archiwum

Prezes PZPS Mirosław Przedpełski przyznał, że będzie się starał o przyznanie "dzikiej karty" Polsce na finałowy turniej Ligi Światowej, który odbędzie się w Serbii. Zastrzegł jednak, że nasi zawodnicy muszą spełnić określone warunki.

Nowa hala, wspaniała atmosfera, ale mecz przegrany. Jakie wrażenia po inauguracji w Arenie Łódź?

Mirosław Przedpełski : – Pierwsze wrażenie bardzo fajne. Oczywiście jest kilka rzeczy, które trzeba będzie poprawić, ale po to są pierwsze imprezy, żeby zebrać doświadczenie i naprawić niedociągnięcia. Dobrze ogląda się siatkówkę na tym obiekcie.

Dwa pierwsze sety potyczki z Brazylią były bardzo fajne w wykonaniu naszych zawodników.No właśnie, ta nasza młodzież. Czasami potrafi zagrać mocno, ale zdarza się jej też wysiąść. W Trzecim secie pojawiły się nerwy, stanęły ręce. Niech się jednak ogrywają, bo myślę, że warto. Trzeba inwestować w tę młodzież.

Szukałem w statystykach i po raz ostatni seta w Lidze Światowej przegraliśmy do dziesięciu – nie biorę tu pod uwagę tie breaków oraz spotkań rozgrywanych do 15 punktów – siedem lat temu z… Brazylią.

Może w ten sposób rodzi się nam historia i nowa drużyna. Może trzeba było takiej traumy troszeczkę. Nie ma co jednak tego rozstrząsać.

Liga Światowa to dobry moment na przebudowę drużyny?

Myślę, że dobrze się stało, że zawodnicy podstawowej szóstki czują zagrożenie ze strony młodszych kolegów. To bardzo dobre.

Czy wyróżniłby pan kogoś z naszych zawodników w sobotnim spotkaniu?

Bardzo dobrze zaczął Zbyszek Bartman. Nasi zawodnicy nie zagrali jednak najlepiej. Słabo zagrał Grzegorz Łomacz, a "Igła" miał chyba kiepski dzień. Budowa drużyny to jednak zadanie trenera. Podchodzimy do tego spokojnie.

Czy "dzika karta" dla Polski na finałowy turniej LŚ w Serbii wisi w powietrzu?

Na pewno będę się starał o "dziką kartę", ale do tego musi być dobre granie. Jak będzie to jednak wyglądało tak, jak w ostatnim secie, to na pewno nie będę chciał i nie będę walczył o tą "dziką kartę". Niech nasi zawodnicy grają fajną siatkówkę, to wówczas te szanse na pewno wzrosną.

Rozmawiał Tomasz Kalemba – sport.onet.pl

 

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved