Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE kobiet gr. A: Serbia i Bułgaria zagrają w finale

LE kobiet gr. A: Serbia i Bułgaria zagrają w finale

Liga Europejska

Siatkarki Bułgarii rzutem na taśmę dzięki zwycięstwu nad Hiszpanią znalazły się w Final Four Ligi Europejskiej kobiet. W drugim spotkaniu grupy A problemów z Greczynkami nie miały reprezentantki Serbii, pewnie wygrywając 3:0.

W pierwszej partii żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć rywalowi. Na punkty zdobywane przez Radostinę Chitigoi i Elenę Kolevą Hiszpanki odpowiadały atakami Yasminy Hernández i Diany Sánchez . W decydującej części seta to gospodynie zagrały pewniej i wygrały go 25:23.

Bułgarki zareagowały w następnej odsłonie meczu, wychodząc na prowadzenie 5:2. Hiszpanki przez cały czas goniły rywalki próbując odrobić straty, ale bezskutecznie. Przyjezdne wygrały tę partię 25:20.

W następnej odsłonie meczu obraz gry wiele się nie zmienił – gospodyniom brakowało pewności w grze, przez co popełniały bardzo dużo błędów. Rywalki oczywiście taki prezent skrupulatnie wykorzystały i wygrały tego seta 25:18.

W czwartym secie Gido Vermeulen wpuścił na boisko Particię Arandę i to odmieniło całkowicie obraz gry jego podopiecznych. Dzięki andaluzyjskiej rozgrywającej powróciła efektywność i siła w grze. Hiszpanki górowały w tej partii nad rywalkami we wszystkich elementach i doprowadziły do tie-breaka przechylając w czwartym secie szalę zwycięstwa na swoja stronę (25:19).

Tie-break był niezwykle zacięty. Każda akcja wydawała się trwać w nieskończoność, zawodniczki walczyły zawzięcie o każdą piłkę. Bułgarki dzięki skutecznemu blokowi wyszły na prowadzenie 10:8 i pomimo starań gospodyń, ich przewaga sie utrzymywała. Siatkarki z Bałkanów wygrały decydującą partię 15:11 i to one zagrają w Final Four Ligi Europejskiej kobiet.

Hiszpania – Bułgaria 2:3
(25:23, 20:25, 18:25, 25:19, 11:15)

Hiszpania: Lamas ( 4), Fernández (10 ), Y. Hernández ( 10), D. Sánchez (13 ), Paraja (2 ), Fernández de Velasco (11 ), Ramírez (libero) oraz E. García (9 ), Aranda (0 ), N. Sánchez (7), González (6 ), El-Ammari (0 )

Bułgaria: Yanaeva (13 ), Debarlieva (6), Chitigoi (24 ), Koleva (13), S. Filipova (19 ), Petkova (10 ) oraz Zarkova (1 ), M. Filipova (0 ), Sabkova (0)

W drugim rozgrywanym wczoraj meczu Serbki w nieco ponad godzinę rozbiły Greczynki. Przyjezdne przez cały czas kontrolowały przebieg gry i łatwo osiągnęły swój dziesiąty triumf w Lidze Europejskiej. Po spotkaniu trener Serbek, Branko Kovacevic , tak skomentował: – Ten drugi mecz zagraliśmy słabiej, co jest wynikiem zmęczenia i lepszej gry Grecji. Zagraliśmy w innym składzie niż wczoraj, ale i ten nowy skład spełnił wszystkie założone zadania. Jesteśmy zadowoleni z gry i meczów rozegranych w Lamiji.

Grecja – Serbia 0:3

(17:25, 20:25, 15:25)

Grecja: Karpuza (6), Kouzu (6), Muzaki (7), Vlahu, Drugka (4), Driva (8), Papageorguju (1), E. Kristodulu (6), Paraskevopulu, Kavata, Georgakopulo, S. Kristodulu
Serbia: Krsmanović, Majstorović, Antonijević, Vesović (14), Ognjenović (4), Veljković (13), Rašić, Popović, Bursać, Pantović (11), Petović (11), Ševarika (12)