Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Vladimír Přidal poprowadzi SVS Post Schwechat

Vladimír Přidal poprowadzi SVS Post Schwechat

fot. archiwum

Były trener reprezentacji Słowacji, Vladimír Přidal w przyszłym sezonie poprowadzi zespół mistrza Austrii kobiet, SVS Post Schwechat. Słowak na stanowisku szkoleniowca zmieni swojego rodaka, Vladimíra Sirvoňa.

W Austrii Vladimír Přidal jest doskonale znaną osobą, gdyż przez ostatnie piętnaście lat pracował w kilku tamtejszych klubach. Po dwóch sezonach spędzonych z juniorkami Slavii Bratysława przeniósł się do Wiednia, gdzie karierę trenerską kontynuował z żeńskim i męskim zespołem SVS Sokół Wiedeń, dalej przez sześć lat szkolił Posojilnicę Aich/Dob. Od stycznie zatrudniony był w Schwechat jako trener młodzieży.

"W Austrii przepracowałem kilka ładnych lat, a od początku roku szkoliłem młodzież w drużynie SVS Post Schwechat. Po sezonie otrzymałem z klubu propozycję, aby poprowadzić pierwszy zespół. Po pewnych rozważaniach ostatecznie się zgodziłem " – mówi Vladimír Přidal, który dwa lata temu prowadził reprezentację Słowacji. – "Celem na ten sezon jest mistrzowski tytuł, wysoko też mierzy w rozgrywkach Ligi Środkowoeuropejskiej, chcąc awansować do najlepszej czwórki" – dodaje.

Trener autriackiego SVS Post Schwechat ostrożnie podchodzi do kwestii udziału zespołu w Lidze Mistrzyń. – "Mimo naszych ambicji, do gry w tych elitarnych rozgrywkach czeka nas jeszcze daleka droga. Przede wszystkim klub nie ma tak dużego budżetu, aby wystąpić w Lidze Mistrzyń. Z naszym składem też wiele byśmy tam nie zwojowali" – tłumaczy. SVS Post Schwechat wystąpi za to w Pucharze CEV, gdzie jego rywalem będzie azerski klub Azerrail Baku.źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved