Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Marcin Nowak: Z turnieju na turniej gram lepiej

Marcin Nowak: Z turnieju na turniej gram lepiej

fot. archiwum

- Czerwiec i lipiec to w moim przypadku rywalizacja na plaży - mówi częstochowianin Marcin Nowak, który latem zamienia grę w hali na plażę. W ten weekend środkowy Pamapolu Wieluń wystartuje w Grand Prix siatkówki plażowej w Nysie.

Artur Kucharski: W sobotę wystąpi Pan w czwartym turnieju Grand Prix Polski w siatkówce plażowej w Nysie. Jak ocenia Pan wcześniejsze swoje występy?

Marcin Nowak: – Patrząc na wyniki, można powiedzieć, że forma idzie w górę. Do sezonu przygotowywałem się, trenując i grając w parze z Michałem Dębcem . To libero, z którym grałem razem w Delekcie Bydgoszcz. Już na początku sezonu dogadaliśmy się, że spróbujemy coś razem ugrać na piasku. Trener Waldemar Wspaniały nie miał nic przeciwko temu, że latem poodbijamy piłkę na piachu. Przed sezonem plażowym Michał dostał jednak powołanie do kadry B reprezentacji Polski i musiałem szukać innego partnera.

Na razie w trzech turniejach grał Pan zawsze z kim innym. Poszukiwania partnera cały czas trwają?– W Kędzierzynie-Koźlu występowałem z Bartkiem Baniakiem . Graliśmy w turnieju głównym, ale dwie porażki sprawiły, że zakończyliśmy występ na miejscach 13.-16. W Krakowie próbowałem z Wojtkiem Podwójcikiem , z którym wcześniej nie trenowałem. Poszło nam nieźle. Byliśmy w na miejscach 9.-12. Przed turniejem w Łodzi szukałem jednak kolejnego partnera. Zgadaliśmy się z Emilem Siewiorkiem , bo on też miał jakieś problemy w skompletowaniu pary. W Łodzi nasza gra wyglądała fajnie. Niestety, dość pechowo przegraliśmy ze Słowakami. W tie-breaku dotknąłem w bardzo ważnym momencie, w końcówce seta, po udanym bloku, delikatnie siatkę i straciliśmy bardzo ważny punkt. Przegraliśmy tego seta i skończyliśmy turniej w przedziale 7.-8.

W sobotę i niedzielę odbędą się dwie eliminacje Grand Prix Polski w Poznaniu i Nysie. Wy wybraliście Nysę. Razem z Emilem Siewiorkiem będziecie rozstawieni z numerem 1 i zaliczani do faworytów turnieju.

W Nysie będziemy walczyć o podium. Dwa turnieje w tym samym czasie sprawiły, że siatkarze się podzielili. Jedni pojechali do Poznania, inni do Nysy. W Poznaniu moim zdaniem będzie silniejsza stawka.

Jakie plany na najbliższe tygodnie?

– Niestety, zaniepokoiły mnie ostatnie wiadomości o odwołaniu cyklu nadmorskich eliminacji do mistrzostw Polski. Mam nadzieję, że sprawa szybko się wyjaśni i jednak zagramy, a turniejów nie ubędzie.

*Rozmawiał Artur Kucharski

 

 

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved