Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Drugi dzień męskiego turnieju MŚ w Stavanger

Drugi dzień męskiego turnieju MŚ w Stavanger

x - [stare] Mistrzostwa świata w plażówce 2009

Drugi dzień męskich rozgrywek na turnieju w Stavanger przyniósł jedną, ale za to sporą niespodziankę. Rozstawiona z 12. numerem para z Brazylii Bruno/Maciel przegrała po tie-breaku z Kanadyjczykami Van Huizen/Redmann.

W grupie B, pewne zwycięstwa odniosły dwie pary amerykańskie. Rozstawiona z dwójką, para Rogers/Dalhausser bez problemu poradziła sobie z anglikami Morris/Silva. Z kolei brązowi medaliści z Mysłowic, Gibb/Rosenthal musieli się sporo napracować żeby pokonać w trzech setach parę nowozelandczyków Lochhead/Pitman.

4 Morais-Silva 1 0 2 19-42

W grupie D pewne zwycięstwo odnieśli Brazylijczycy Cunha/Pedro, którzy w pokonanym polu zostawili gospodarzy, norweski duet Maaseide/Hornem, wygrywając sety do 13 i 14. Wygraną również zanotowali Szwajcarzy Heyer/Heuscher, którzy również potrzebowali dwóch setów w meczu z Amerykanami Lucena/Keenan.

4. Maaseide-Horrem 1 0 2 27-42

Czeska para Biza/Rotrekl, okazała się lepsza od Hiszpanów Mesa/Lario w pierwszym spotkaniu w grupie F. Gracze z Półwyspu iberyjskiego stawiali jednak silny opór, ostatecznie jednak ulegając 2:1. Drugie spotkanie w tej grupie nie było już tak zacięte, bowiem Niemcy Klemperer/Koreng, pewnie zwyciężyli swoich sąsiadów, austriacką parę Doppler/Mellitzer .

4. Doppler-Mellitzer 1 0 2 33-43

Spotkania w grupie H, to pewne zwycięstwa faworytów. Pierwszy mecz, finaliści WT w Mysłowicach Jennings/Fuerbringer wygrali dopiero po tie-breaku, włoską parę Varnier/Nicolai. Z kolei najmniejszego problemu ze zwycięstwem nie mieli Holendrzy, byli siatkarze halowi Nummerdor/Schuil, którzy odprawili w dwóch setach Austriaków Huber/Gartmayer

4. Huber-Gartmayer 1 0 2 34-42

Podobnie rywalizacja przebiegała w grupie J, gdzie z wygranych cieszyli się faworyci w tej stawce. Marcio/Fabio, potrzebowali tylko dwóch, szybkich setów aby pokonać Kazachów Kulinich/Dyachenko. Również w takim samym stosunku zwyciężyli Hiszpanie Herdera/Gavira, nad szwajcarskim duetem Gabathuler/Wenger.

4. Kulinich-Dyachenko 1 0 2 30-42

Najwięcej emocji i największą niespodziankę tego dnia, można było oglądać w grupie L. Tam brazylijska para Bruno/Maciel, niespodziewanie uległa Kanadyjczykom Van Huizen/Redmann 1:2. W drugim spotkaniu wreszcie mogli się cieszyć kibice gospodarzy, bowiem norweska para Skarlund/Spinnangr pokonała Holendrów Hoiskamp/Ronnes

Skarlund/Spinnangr – Hoiskamp/Ronnes 2:0

(21:18, 21:18)

Bruno/Maciel – Van Huizen/Redmann 1:2

(15:21, 21:18, 15:17)