Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Zielonogórscy siatkarze i siatkarki w Serbii

Zielonogórscy siatkarze i siatkarki w Serbii

fot. archiwum

W dniach 14-21 czerwca 2009 roku zielonogórscy siatkarze i siatkarki z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trzynastka" oraz zawodnicy drugoligowego AZS-u UZ Zielona Góra przebywali w Krajlevie (Serbia) w ramach wymiany sportowej miast partnerskich.

Fascynujący wyjazd oprócz walorów turystycznych przyniósł także możliwość zmierzenia się z zespołami serbskimi.

Juniorzy UKS-u prowadzeni przez trenerów A. Krowiaka i Z. Zarzecznego rozegrali dwa spotkania z juniorami Olbojka Club Ribica Krajlevo. Oba spotkania zakończyły się porażkami zielonogórzan 3:2 po dramatycznych piątych setach, w których główną rolę odegrali serbscy sędziowie podejmując kontrowersyjne decyzje. W zespole serbskim, który przygotowywał się do mistrzostw kraju wystąpił reprezentant na Mistrzostwa Europy Kovacević przymierzany do zespołu włoskiej Perugii. Zielonogórzanie tymi meczami zakończyli udany sezon, w którym zajęli 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów, a W. Zasowski , M. Lisiewicz i G. Strykowski zakończyli karierę w kategoriach młodzieżowych.

Kadetki prowadzone przez M. Kasperowicza i M. Dalecką rozegrały dwa spotkania z zespołem studenckim z Krajleva, które zakończyły się porażkami 4:0 i 2:1. Wyjazd do Serbii był dla zawodniczek, zawodników i trenerów Trzynastki wyróżnieniem za trudy całego sezonu oraz pracy włożonej w trening. W wolnych chwilach była możliwość skorzystania z kąpieli słonecznych i wodnych na kompleksie sportowym Krajleva.Drugoligowy zespół AZS UZ rozegrał dwa spotkania z 4. zespołem ligi serbskiej OC Ribica (nazwa klubu wywodzi się od rzeki) Krajlevo. Podopieczni trenera T. Palucha i T. Grzybowskiego pierwszy mecz przegrali 3:2, a w drugim, w takim samym stosunku pokonali zespół serbski. W składzie OC Ribica wystąpił Petković , brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich Ateny 2009. Serbowie osłabieni byli brakiem dwóch reprezentantów na Ligę Światową m.in. Kovacevića .

Kierownikiem całego wyjazdu był L. Kleczewski , który koordynował wszystkie przedsięwzięcia miasta Zielona Góra związane z wymianą siatkarską miedzy miastami. Szczególnie miłym zdarzeniem dla zawodników było spotkanie z delegacją Zielonej Góry kierowaną przez p. Prezydent Wiolettę Haręźlak . Pani Prezydent wspomniała o kontynuacji wymiany sportowej między Zieloną Górą i Krajlevem. Efektem podpisania umowy będzie rewizyta serbskich siatkarzy i siatkarek w Zielonej Górze we wrześniu tego roku.

*Autor tekstu: Justyna Niećkowiak (sport.zgora.pl)

źródło: sport.zgora.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved