Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Po pierwszym dniu męskiego turnieju MŚ w Stavanger

Po pierwszym dniu męskiego turnieju MŚ w Stavanger

x - [stare] Mistrzostwa świata w plażówce 2009

Pierwszy dla mężczyzn dzień mistrzostw świata w Stavanger nie przyniósł większych niespodzianek. Wygrali ci, co mieli wygrać. Jak zwykle doskonałe mecze rozegrali Brazylijczycy. Jedynym zaskoczeniem mogła być porażka francuskich braci Ces.

W grupie A pewne zwycięstwo odnieśli Austiacy nad swoimi bliskimi kolegami z Niemiec. Gosch i Horst ograli Erdmanna i Matysika w dwóch setach, w tym jednego do 9. W drugim meczu, faworyci turnieju, Brazylijczycy Harley i Alison rozgromili gospodarzy, Norwegów Hordvika i Goransona do 12 i 11.

4. Hordvik/Goranson    1       0          2         23/42

Małą niespodziankę sprawiła holenderska para Boersma E/Paulides . Jest to młoda para, a zdołała wygrać 2:0 z doświadczoną argentyńską parą Baracetti/Salema . W drugim meczu Niemcy Brink i Reckermann rozłożyli na łopatki Ukraińców, Babicha i Mykhalova .

4. Babich/Mykhalov      1        0           2       22/42

W grupie E triumfowali Ricardo i Emanuel pokonując Szwajcarów Schnidera i Suttera w dwóch setach. Tie – breakiem na korzyść Duńczyków zakończył się mecz pomiędzy Wu/Yin a Hoyer/Soderberg .

4. Schnider/Sutter     1         0         2          36/42

W grupie G zażarty pojedynek odbył się pomiędzy słynnymi Chińczykami – Xu/J. L. Li , a Kanadyjczykami Cadieux/Reader . Wszystkie sety stały na wysokim poziomie i były bardzo wyrównane. W drugim meczu tej grupy Niemcy Dollinger/Urbatzka bez większych problemów pokonali Łotyszy Samoilovs/Sorokins 2:0.

4. Samoilovs/Sorokins   1         0         2          33/42

W grupie G Gruzini Geor i Gia pewnie pokonali Estończyków Kais Kr./Vesik w dwóch setach. Natomiast w drugim meczu Rosjanie Kolodinsky/Barsouk wciąż pokazują, że grają nierówno. Francuzi Dugrip/Salvetti, którzy są rozstawieni z numerem 40. zdołali ugrać seta w pojedynku z doświadczonymi zawodnikami.

4. Kais Kr./Vesik       1         0         2          36/42

Największa niespodzianka to z pewnością zwycięstwo Łotyszy Plavinsa i Iecelnieksa nad braćmi Ces z Francji. Był to naprawdę dobry mecz. Pierwszego seta wygrali bracia. Kolejny na przewagi padł łupem Łotyszy, którzy wygrali również tie – breaka. W drugim meczu tej grupy gospodarze, Kjemperud/Hoidalen pokonali Wenezuelczyków Mussę i Jacksona 2:0.

Ces/Ces – Plavins/Iecelnieks 1:2
(21:17, 21:23, 15:17)

Kjemperud/Hoidalen – Mussa/Jackson 2:0
(23:21, 21:17)