Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE kobiet, gr. A: Serbia przypieczętowała awans

LE kobiet, gr. A: Serbia przypieczętowała awans

Liga Europejska

Siatkarki Serbii zwyciężając na wyjeździe 3:0 Grecję przypieczętowały swój awans do Final Four Ligi Europejskiej kobiet. Drugi zespół, który awansuje z grupy A, wyłoni jutrzejszy mecz Hiszpanii z Bułgarią. Zwycięzca bierze wszystko.

Wczoraj dziewiąte zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach Ligi Europejskiej odniosły Serbki, które potrzebowały zaledwie 55 minut na pokonanie Greczynek. Branko Kovacevic , szkoleniowiec serbskiej reprezentacji, tak podsumował spotkanie: – Graliśmy poprawnie, bez błędów. Prawdą jest, że Grecja zagrała w osłabionym składzie, gdyż parę zawodniczek dołączyło do drużyny występującej na Igrzysk Śródziemnomorskich, ale oczywiście w żaden sposób nie umniejsza to naszego zwycięstwa .

Grecja – Serbia 0:3

(11:25, 14:25, 9:25)

Grecja: Karpouza, Gkouzu (9), Mouzaki (6), Vlachou, Drougka (3), Dirva (3), Papageorgiou (1), E. Christodoulou (2), Paraskevopoulou, Kavatha, Georgakopoulou, S. Christodoulou.

Serbia: Krsmanović (11), Majstorović (14), Antonijević (8), Vesović (7), Ognjenović, Veljković (9), Rašić, Popović, Bursać (9), Pantović, Petović, Ševarika

W drugim dzisiejszym spotkaniu reprezentacja Hiszpanii pokonała 3:2 Bułgarię i zrównała się z nią punktami. O drugim miejscu w grupie i awansie do Final Four zdecyduje jutrzejszy, ostatni mecz pomiędzy drużynami. Zwycięzca bierze wszystko – drugie miejsce i awans.

Bułgarki przystąpiły do meczu z świadomością, że  zwycięstwo może dać im  awans do Final Four. Dlatego od samego początku podopieczne Dragana Nesica starały się zdominować rywalki wykorzystując swoje warunki fizyczne. Hiszpanki starały się przeciwdziałać temu natarciu. Jednak ta partia przebiegała pod dyktando przyjezdnych, które zagrały niezwykle skutecznie w końcówce seta i wygrały go 25:22.

W drugiej partii Hiszpanki zareagowały na porażkę poprawiając jakość gry od samego początku. Niezawodna Romina Lamas na rozegraniu gwarantowała urozmaicenie w ataku, a zbicia Yasminy Hernández i Silvii Fernández de Velasco dały gospodyniom wygraną w tym secie 25:20.

Na reakcję Bułgarek nie trzeba było długo czekać – rozpoczęły trzeciego seta od efektownego prowadzenia 10:1. Hiszpanki starały się zminimalizować tę przewagę, ale niepewność w grze i mnóstwo błędów spowodowało, że rywalki wygrały tę partię 25:14.

W czwartym secie podopieczne José Manuel Gonzáleza "Magú" (Gido Vermeulen musiał z powodów osobistych udać się do Holandii) odrodziły się jak feniks z popiołów. Nie popełniały już błędów, zagrały pewnie i wygrały tę odsłonę meczu 25:14.

W piątym secie Hiszpanki pokazały, że umieją wygrywać tie-breaki. W pełni kontrolowały przebieg tej partii i wygrały ją zdecydowanie 15:8, co pardzo je przybliża do udziału w Final Four.

Hiszpania – Bułgaria 3:2

(22:25, 25:20, 14:25, 25:14, 15:8)

Hiszpania: Lamas (4 pkt.), Hernández ( 17), D. Sánchez (12 ), Paraja ( 8), Fernández de Velasco ( 16), González ( 6), Ramírez (libero) oraz E. García (4 ), A. Fernández (5 ), Aranda (1 ), N. Sánchez ( 1), El-Ammari (0 )

Bułgaria: Yaneva (22 ), Debarlieva (1 ), Chitigoi (10 ), Koleva (12 ), S. Filipova  ( 13), Petkova (10 ), M. Filipova (libero) oraz Nenova (0), Sabkova (0), Zarkova (0), Koeva (0),