Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Co słychać w AZS UWM Olsztyn?

Co słychać w AZS UWM Olsztyn?

fot. archiwum

Nie jest też tak, że wreszcie odetchnąłem z ulgą, że jest ten kontrakt. Bo nie od wczoraj wspólnie pracujemy w klubie nad zespołem na przyszły sezon - mówi na temat zakontraktowania Macieja Kusaja Mariusz Sordyl, trener olsztyńskiego AZS-u.

Co dalej w AZS UWM? – Wczoraj spotkaliśmy się ostatni raz przed urlopami, a do wspólnej pracy wracamy prawdopodobnie 10 sierpnia – informuje Mariusz Sordyl . – Krajową część kadry mamy zamkniętą, a teraz czekamy już tylko na dwóch obcokrajowców, którzy na pewno dołączą do zespołu, bo… muszą dołączyć. Mamy jeszcze dwa wolne miejsca w drużynie: dla środkowego i przyjmującego. Rozmowy ciągle trwają, ale tu nie ma już takiego pośpiechu. To nieco spokojniejszy, choć nie mniej ważny, temat .

We wtorek sfinalizowaliśmy kontrakt. I nie ma w tym żadnych podtekstów, że tak późno czy dopiero teraz. W poprzedniej umowie miałem zapis, że do 15 maja obie strony mają zadeklarować chęć dalszej współpracy. Takie deklaracje padły, więc nie mogło tu być niespodzianki. I na pewno nie jest też tak, że wreszcie odetchnąłem z ulgą, że jest ten kontrakt. Bo nie od wczoraj wspólnie pracujemy w klubie nad zespołem na przyszły sezon – dodaje Mariusz Sordyl.

W barwach AZS UWM Olsztyn w nowym sezonie zobaczymy Macieja Kusaja .Dlaczego Kusaj, a nie "nasz" Pietkiewicz ? Bo w moim przekonaniu jest bardziej ograny na potrzeby ekstraklasy – wyjaśnia Mariusz Sordyl. – Grał w pierwszej lidze, podczas gdy Grzesiek Pietkiewicz występował w drugiej lidze (w rezerwach AZS UWM – red.). Zresztą oglądałem w akcji i jednego, i drugiego, no i podjąłem taką, a nie inną decyzję. Maciek Kusaj był u nas na dwóch treningach i to, co usłyszałem o nim od Grześka Wagnera (poprzedniego trenera BBTS – red.), to prawda. To bardzo ambitny i pracowity chłopak, choć na pewno potrzebuje jeszcze sporo pracy. Ale że charakter ma mocny i nie pęka z byle powodu, to wszystko przed nim – dodaje trener Sordyl.

*Rozmawiał: Piotr Sucharzewski (sport.wm.pl)

 

źródło: sport.wm.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved