Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Gorzowska wojna o kolory

Gorzowska wojna o kolory

fot. archiwum

Kibicom siatkówki w Gorzowie nie podoba się pomysł malowania hali na żółto i pomarańczowo. Proszą o zachowanie biało-niebieskiej kolorystyki. - Pozostawienie tych kolorów od początku nie wchodziło w rachubę - odpowiada administrator hali.

W liście otwartym do prezydenta Tadeusza Jędrzejczaka , wysłanym do "Gazety" kibice siatkówki piszą m.in.: – Hala przy ul. Czereśniowej to jedno z charakterystycznych miejsc Gorzowa i symbol sportowego dorobku naszego miasta. To tu medale mistrzostw Polski odbierała drużyna siatkarzy Stilonu. Dzisiaj te czasy to niestety głównie wspomnienia. Naszym zdaniem, po zmianie koloru na żółto-pomarańczowy miejsce to stanie się pospolitym budynkiem, a nawet obiektem żartów. Dlatego apelujemy o ponowne rozważenie tej decyzji. Niebiesko-białe barwy to nie tylko symbol naszego klubu, ale też element, bez którego, ze względu na wieloletnią tradycję, nie wyobrażamy sobie tego obiektu.

J olanta Korpusińska , dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, nie kryje zaskoczenia reakcją sympatyków siatkówki. – O modernizacji hali rozmawiamy od grudnia ub. roku. Żaden kibic nie przyszedł do nas z takim postulatem – mówi. Podkreśla, że malowanie obiektu w ciepłych kolorach zasugerował miejski plastyk Andrzej Wieczorek . Jednak to dyrekcja szkoły już na początku dyskusji o hali ustaliła, że elewacja będzie żółta. – Do zmiany kolorystyki z barw zimnych na ciepłe byliśmy przekonani. Nawet przez myśl nam nie przeszło, aby hala nadal miała być biało-niebieska. Kolor żółty to była podstawa, miał się łączyć z oliwkowym. Pomarańczowe dodatki wymyślił miejski plastyk – tłumaczy Korpusińska.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved