Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Zbigniew Krzyżanowski: Niepotrzebnie straciliśmy seta

Zbigniew Krzyżanowski: Niepotrzebnie straciliśmy seta

fot. archiwum

Reprezentacja Polski bardzo dobrze spisuje się w turnieju Goleniów Cup, będącym jednym z ostatnich etapów przygotowawczych do MŚ. Dotychczasowe wydarzenia  podsumowuje szkoleniowiec biało-czerwonych - Zbigniew Krzyżanowski.

Jak Pan podsumuje pierwszy dzień turnieju Goleniów Cup?

Zbigniew Krzyżanowski: – Wczorajszy dzień był dla nas bardzo udany, ponieważ reprezentacja A odniosła zwycięstwo, a kadra B wygrała mecz z Holenderkami. Po dzisiejszym meczu było widać, że Holandia to bardzo dobry zespół. Wczoraj zagrały słabiej, dziś były bardzo agresywne, cały mecz nie odpuszczały i w trzecim secie przyniosło im to korzyść, a naszym dziewczynom zabrakło determinacji, aby powalczyć do końca. Zupełnie niepotrzebnie straciliśmy tego seta w meczu z drużyną Holandii, bo to zawsze powoduje niepewność i utratę wiary w to, że jesteśmy mocni. Jak się coś takiego stanie, to potem trzeba się przez kilka spotkań odbudowywać. Szkoda, że ten jeden set nam uciekł.

W meczu z Holandią pana podopiecznym zabrakło koncentracji?– Dziewczyny widziały wczoraj, że druga nasza drużyna wygrała z Holandią, która grała bardzo źle. Może wydawało im się, że to nie jest zespół, na który trzeba się maksymalnie koncentrować. Mimo tego, że się przestrzega przed dekoncentracją, przed tym, aby nie lekceważyć rywala, to czasami dzieje się inaczej. Nawet sam trener Holenderek powiedział, że jego siatkarki wczoraj sięgnęły dna i dziś się muszą odbudować. Tak się stało. Cenne jest to, że mimo wielkiej determinacji naszych przeciwniczek wygraliśmy dwa sety, trzecia partia nie ułożyła się po naszej myśli. Traciliśmy w niej seriami punkty i nie udało nam się już dogonić przeciwniczek.

Jutro przed Polską A bardzo ciężkie zadanie. Pana podopieczne zmierzą się z Niemkami i Brazylijkami. Gdyby się udało pokonać któryś z tych zespołów to dziewczyny zyskałyby większą pewność siebie…

– No tak, gdyby udało nam się wygrać te dwa mecze to na pewno bardzo podbudowani wyjeżdżalibyśmy z Goleniowa. Brazylijki mamy w grupie na mistrzostwach świata, więc konfrontacja z nimi będzie dla nas bardzo ważna. Ten mecz pokaże nam miejsce w szeregu, czy w ogóle mamy szansę, aby ograć tą drużynę. Jednak wynik tego pojedynku nie będzie aż tak istotny. Najważniejsze, aby wywiązała sie wyrównana walka.

Rozmawiał Radosław Nowicki – Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved