Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Maja Tokarska: Warto wygrywać z każdym

Maja Tokarska: Warto wygrywać z każdym

fot. archiwum

W tegorocznym turnieju Goleniów Cup Polska A odniosła trzy zwycięstwa, ale dwa ciężkie mecze dopiero przed podopiecznymi Zbigniewa Krzyżanowskigo. Dla Strefy Siatkówki o turnieju opowiada środkowa reprezentacji- Maja Tokarska.

Wczoraj odniosłyście dwa zwycięstwa w turnieju Goleniów Cup. Jak Pani podsumowałaby te spotkania?

Maja Tokarska: – Zwycięstwa na pewno cieszą, tym bardziej, że wygrałyśmy po 3:0. Pierwsze spotkanie grałyśmy z Polską B. To było spotkanie szkoleniowe. W drugim pojedynku chciałyśmy udowodnić swoją wyższość nad Bułgarią, bo to jest drużyna, która również będzie startowała na mistrzostwach świata i bardzo ważne było zwycięstwo nad tym zespołem.

Dziś zmierzyłyście się z reprezentacją Holandii. Pierwsze dwa sety padły waszym łupem, jednak trzecia partia nie potoczyła się po waszej myśli. Z czego to wynikało?– Wydaje mi się, że wynikało to z naszego rozluźnienia. Cokolwiek się nie działo w pierwszych dwóch setach, to i tak udało nam się je łatwo wygrać, ale w trzeciej partii w nasze szeregi wkradło się większe rozluźnienie i nie dałyśmy rady jej wygrać.

Czyli nad wyeliminowaniem przestojów będziecie pracowały przed zbliżającymi się wielkimi krokami mistrzostwami świata? Czy jest jakiś inny element, który musicie jeszcze poprawić?

– Zgadza się. Musimy popracować nad utrzymaniem koncentracji oraz nad psychiką, bo ona również jest naszym problemem.

Jutro czeka was ciężki dzień. Zmierzycie się z zespołami Niemiec oraz Brazylii i gdybyście odniosły zwycięstwo, szczególnie w tym drugim pojedynku, to z pewnością podbudowałoby to waszą psychikę.

– Warto wygrywać z każdym, a zwycięstwa nad Niemkami, czy Brazylijkami bardzo by nas podbudowały. Z Niemkami udało nam się tylko raz wygrać i można powiedzieć, że mamy taki ich kompleks i gdyby ponownie nam się to udało, to byłoby to dobre dla naszej psychiki.

Rozmawiał: Radosław Nowicki- Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved