Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jakub Jarosz szykowany na następcę Wlazłego

Jakub Jarosz szykowany na następcę Wlazłego

fot. archiwum

- Oczywiście możemy wrócić do Roberta, czy Grzegorza, ale jeśli mamy myśleć o przyszłości, trzeba stawiać na młodych. A jeśli na nich, to dziś na czoło w wyścigu po schedę po Wlazłym wysunął się Jarosz - mówi były trener reprezentacji Ireneusz Mazur.

Reprezentacja Polski w siatkówce wróciła z wyprawy do Ameryki Południowej. Wczoraj w południe drużyna Daniela Castellaniego wylądowała na Okęciu. Dwa zwycięstwa w czterech meczach to był plan minimum na mecze z Brazylią i Wenezuelą. Został wykonany.

Po spotkaniach z Canarinhos było trochę niepokoju, bo wicemistrzowie olimpijscy strasznie nas zlali. Mecze z Wenezuelą pokazały jednak, że wybrańcy Castellaniego nie muszą być tylko zmiennikami, czekającymi na powrót do kadry starej gwardii, która dostała od trenera wolne na czas Ligi Światowej.

Jednym z graczy, który miał się „tylko uczyć" i walczyć o miejsce przy boku gwiazdy, jest atakujący Jakub Jarosz . Wczoraj na lotnisku cała kadra siedziała już dawno w autobusie, a on wciąż udzielał wywiadów. Ale czy może być inaczej. Dziś cała Polska zastanawia się czy 22-letni zawodnik może zastąpić podczas najważniejszych imprez Mariusza Wlazłego . Istnieje bowiem niebezpieczeństwo, że „Szampon" nie zagra w tym sezonie reprezentacyjnym w ogóle z powodu kłopotów z kolanem, a już niemal na pewno zabraknie go podczas sierpniowych eliminacji do mistrzostw świata.Wtedy Mariusz najprawdopodobniej dopiero wznowi treningi. Jest szansa, że zdoła przygotować się do wrześniowych mistrzostw Europy – stwierdził kilka dni temu prezes Skry Bełchatów Konrad Piechocki .

Natychmiast pojawia się więc pytanie – kto za Wlazłego. Młodzi Jarosz i Marcel Gromadowski , którzy walczyli z Brazylią i Wenezuelą, czy może Grzegorz Szymański i Robert Prygiel .

 

 

 

źródło: Głos Wielkopolski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved