Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Goleniów Cup: Polska A pokonała Holandię

Goleniów Cup: Polska A pokonała Holandię

Polska Siatkówka - logo

W drugim dniu międzynarodowego turnieju Goleniów Cup reprezentacja Polski A okazała się lepsza od Holandii. Podopieczne Zbigniewa Krzyżanowskiego pokonały rywalki 2:1, ale mecz nie stał na wysokim poziomie, a obie ekipy popełniały dużo błędów.

Pierwszego seta od mocnego uderzenia rozpoczęły biało-czerwone, które już po kilku akcjach prowadziły 5:1. Wówczas szkoleniowiec Holenderek poprosił o czas, ale na niewiele się to zdało, bowiem po skutecznych serwisach Moniki Martałek Polki na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:4. W dalszej części tej partii przewaga podopiecznych Zbigniewa Krzyżanowskiego stawała się coraz wyraźniejsza. Błędy w holenderskich szeregach i skuteczne akcje Mai Tokarskiej , Patrycji Polak czy Tamary Kaliszuk sprawiły, iż biało-czerwone prowadziły już 22:13. Wówczas w szeregi Polek wdało się rozprężenie i rywalki zdołały odrobić kilka oczek. Jednak ostatecznie nasze siatkarki zwyciężyły 25:19, a tą odsłonę asem serwisowym zakończyła Maja Tokarska.

Od początku drugiej partii inicjatywę przejęły Holenderki. Problemy Polek z przyjęciem i ataki w aut doprowadziły do tego, że na pierwszej przerwie technicznej Oranje prowadziły 8:2. Jednak po tym przestoju biało-czerwone wzięły się do odrabiania strat. Skuteczna zagrywka podopiecznych Zbigniewa Krzyżanowskiego utrudniła życie Holenderkom, a udane ataki Kaliszuk i Polak pozwoliły naszym siatkarkom odrobić straty i wyjść na prowadzenie 16:14. W następnych akcjach walka toczyła się punkt za punkt. Oba zespoły popełniały błędy w polu serwisowym. Wydawało się, że dojdzie do zaciętej końcówki, ale ostatecznie Polki odjechały rywalkom i dość pewnie wygrały tego seta.

Poczętek trzeciej partii to de javu z seta drugiego. Początek zdecydowanie dla „Pomarańczowych". Na pierwszej przerwie technicznej podopieczne Zbigniewa Krzyżanowskiego przygrywały 4:8. Potem przewaga Holenderek wzrastała z akcji na akcje. Polki sprawiały wrażenie, jakby uszło z nich powietrze, a agresywna gra przeciwniczek sprawiła, iż biało-czerwone przegrywały już 12:20. W końcówce nasze siatkarki zerwały się jeszcze do walki, ale już było zbyt późno. Seta zakończył skuteczny atak Holenderki.

Polska A – Holandia 2:1

(25:19, 25:20, 18:25)

Polska zagrała w składzie: Wołosz, Martałek, Polak, Kaliszuk, Tokarska, Skiba, Śliwa (libero) oraz Chmiel i Medyńska