Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Coraz mniej niewiadomych w Olsztynie

Coraz mniej niewiadomych w Olsztynie

fot. archiwum

Tomczyk, Gunia, Winnik, a od dziś również rozgrywający Maciej Kusaj z BBTS Bielsko-Biała, to nowi zawodnicy w AZS Olsztyn. Trenerem nadal pozostanie Mariusz Sordyl, grono zawodników opuszczających Olsztyn powiększył Michał Chaberek.

Jeszcze miesiąc temu sytuacja akademików z Olsztyna nie wyglądała różowo i przypominała czeski film – nikt nic nie wiedział, wszyscy oczekiwali na kolejne wydarzenia. Drużynę opuścili zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie stanowili o jej sile. Grzegorz Szymański przeniósł się do Bydgoszczy, Wojciech Grzyb do Rzeszowa, Paweł Zagumny i Olli Kunnari znaleźli pracodawców w lidze greckiej. O ruchach w przeciwnym kierunku nie było nic słychać, a prezes Mariusz Szyszko zapewniał, że klub nie będzie podpisywał kontraktów, na które go nie stać.

 

Wkrótce potem akademicy rozpoczęli uzupełnianie składu na kolejny sezon. Na grę w Olsztynie zdecydowali się Dawid Gunia (AZS Częstochowa), Wojciech Winnik (Trefl Gdynia) i Tomasz Tomczyk (BBTS Bielsko-Biała). Pozostanie w drużynie zadeklarowali już Krzysztof Andrzejewski , Tomasz Kowalczyk i Tomasz Józefacki . Wciąż ważne kontrakty mają Jakub Oczko , Paweł Siezieniewski i Tomasz Stańczuk . 

Dziś AZS Olsztyn ogłosił, że kolejnym nowym zawodnikiem w przyszłym sezonie będzie rozgrywający BBTS Bielsko-Biała, Maciej Kusaj . Nowy kontrakt podpisał również Artur Jacyszyn . Przyjmujący, który poprzedni sezon spędził na leczeniu kontuzji jest już zdrowy i gotowy do gry w pierwszym zespole AZS UWM. Zespół opuści natomiast Michał Chaberek , który będzie poszukiwał nowego pracodawcy.

 

Najważniejszą informacją dla kibiców olsztyńskiej drużyny jest fakt, iż w przyszłym sezonie drużynę nadal będzie prowadził Mariusz Sordyl . Kontrakt z trenerem został podpisany na kolejne dwa lata. Tak więc znaków zapytania w Olsztynie coraz mniej, pozostaje najważniejszy – na co będzie stać odmłodzony zespół AZS w PlusLidze w przyszłym sezonie?

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved