Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Stefan Hübner kończy swą przygodę z reprezentacją

Stefan Hübner kończy swą przygodę z reprezentacją

fot. archiwum

Reprezentacyjna kariera wybitnego niemieckiego zawodnika, Stefana Hübnera, właśnie dobiega końca, co jest ogromną komplikacją dla narodowej drużyny Niemiec,  prowadzonej przez byłego szkoleniowca biało-czerwonych - Raula Lozano.

Drużyna, którą czekają tegoroczne Mistrzostwa Europy w Turcji oraz turniej 3. rundy eliminacji do Mistrzostw Świata w fińskiej miejscowości Tampere, ma teraz poważny problem, gdyż z gry rezygnuje jeden z jej liderów, oraz uważany za jednego z najlepszych na świecie środkowych bloku – 34-letni gracz Sisleya Treviso, czołowego klubu najlepszej ligi na świecie – włoskiej.

Jak tłumaczy sam Stefan Hübner – "Moje ciało często pokazywało, że jestem w stanie przezwyciężać kolejne ograniczenia siłowe, sprawnościowe i wytrzymałościowe. Niestety dla drużyny narodowej, tej mocy już nie mam, lub potrzebuję przeznaczyć ją na inne, równie ważne, aspekty swego życia, które w przeszłości często z tych powodów cierpiały ".

Urodzony w Bielefeld "Hübi ", bo tak go nazywają, rozegrał w reprezentacji Niemiec 224 mecze. Jako reprezentant brał udział w Mistrzostwach Europy (1997, 2005), Mistrzostwach Świata (2006) oraz w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie (2008). Z powodów przeciążeń miał on kłopoty m.in. z piszczelami, kolanami, ścięgnem Achillesa oraz kręgosłupem; obecnie pauzuje z powodu problemów z kolanami. Tak więc udział w Igrzyskach Olimpijskich 2008 w Pekinie, staje się ostatnim epizodem, ostatnią cegiełką, jaką dołożył na cześć reprezentacji narodowej Niemiec. O swojej grze w reprezentacji mówi w samych superlatywach – "Chcę podziękować wszystkim, którzy towarzyszyli i wspierali mnie przez te lata oraz którzy przyczynili się do wspaniałych momentów mojego życia. Jako ostatnie wspomnienie, trzymał będę występ na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie – sądzę, że nie ma dla sportowca lepszej okazji do odejścia na emeryturę, niż okres tuż po Olimpiadzie".Raul Lozano – obecny trener reprezentacji Niemiec, którą to przejął po Stelianie Moculescu , ze smutkiem wypowiada się o stracie tak dobrego zawodnika: "Żałuję, że doszło do tej decyzji, ale oczywiście ją rozumiem i przyjmuję. Na pewno nie było to łatwe dla Stefana, gdyż jest typem człowieka, który nie podjąłby takiej decyzji bez dogłębnej analizy wszystkich okoliczności i konsekwencji. Jego brak będzie poważnym osłabieniem drużyny, gdyż jest on jednym z czołowych środkowych świata. Szkoda, że już z nami nie zagra. "

Günter Hamel – dyrektor sportowy niemieckiej federacji dodaje – "Musimy uszanować decyzję i argumentację zawodnika. Związek jest mu bardzo wdzięczny, mamy tylko nadzieję, że na tym jego przygoda z siatkówką się nie skończy i swoje przyszłe kroki skieruje również w tę stronę ". Hübner, jakby na potwierdzenie tych nadziei, wziął  nawet ostatnio udział w specjalnym seminarium trenerskim dla byłych i zasłużonych zawodników.

Czterokrotny zdobywca nagrody dla najlepszego siatkarza Niemiec (1998, 1999, 2000, 2001), planuje kontynuować karierę klubową. Jeszcze do końca nie wiadomo gdzie to nastąpi, gdyż nie narzeka on na brak ofert z Włoch i Rosji.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved