Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marketingowa Asseco Resovia

Marketingowa Asseco Resovia

fot. archiwum

Srebrne medale siatkarzy Asseco Resovii to niejedyny sukces rzeszowskiego klubu w ostatnim sezonie. Do tego dodać trzeba także sukcesy organizacyjne i marketingowe, jakie stały się udziałem sportowej wizytówki Rzeszowa.

Przed startem sezonu 2008/2009 cel w Asseco Resovii był jasny. Podium mistrzostw Polski i poprawa organizacji w klubie. W tym celu w klubie zatrudniono Ljubo Travicę , trenera, który przez lata pracował w uchodzącej za wzór lidze włoskiej. Z ligi włoskiej ściągnięto też wzorce działalności klubu. Zmiany dosięgły też zarządu klubu, w którym pojawił się Bartosz Górski , wcześniej zajmujący się marketingiem w Asseco Poland.

Dobre wyniki i lepsza organizacja w klubie przełożyły się też na sukces marketingowy. To Asseco Resovia była najchętniej pokazywaną drużyną w telewizji Polsat Sport. Kibice mogli oglądać 18 z 28 meczów rzeszowian. Pojawiły się też cykliczne programy dotyczące siatkówki w Telewizji Rzeszów, a także w Radiu Centrum i Radiu Rzeszów. Resovia zajęła też trzecie miejsce wśród najpopularniejszych klubów siatkarskich w Polsce, za Skrą Bełchatów i AZS-em Częstochowa, w rankingu zorganizowanym przez jeden z wortali siatkarskich. – Mnie osobiście cieszy wyróżnienie przez komisarzy PlusLigi naszego klubu w rankingu najlepszych widowisk sportowych – mówi Bartosz Górski, wiceprezes Asseco Resovii. Asseco Resovia zajęła w nim pierwsze miejsce, a oceniano jakość organizacji meczów, w tym bezpieczeństwo na trybunach, oprawę meczową, organizację ruchu osobowego, zachowanie kibiców czy występy zespołów.

To m.in. efekt współpracy z Klubem Kibica. Kluczowe jest, by im za bardzo nie przeszkadzać – śmieje się Górski. – Stąd też decyzja o braku wodzireja oraz skromnej oprawie muzycznej. Żywiołowy doping to jeden z wyróżników naszego klubu i niech tak pozostanie – dodaje Górski.* więcej w Gazecie Wyborczej
* Marcin Lew (Gazeta Wyborcza)

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved