Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Ljubo Travica szkolił trenerów

Ljubo Travica szkolił trenerów

fot. archiwum

W minionym tygodniu odbyła się dwudniowa kursokonferencja, którą prowadzili trenerzy Edward Sroka i Ljubo Travica. Organizatorem i pomysłodawcą był Podkarpacki Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej, który zamierza cyklicznie organizować takie spotkania.

W kursokonferencji, której głównym tematem był blok, wzięło udział ponad 50 trenerów. – To szkolenie organizowane jest przede wszystkim dla trenerów z województwa podkarpackiego, ale nie brakuje zainteresowania szkoleniowców z innych rejonów kraju – mówi prezes PWZPS, Wiesław Radomski . – Chcemy pracować nad podniesieniem jakości szkolenia. Zależy nam, żeby nasi trenerzy doskonalili swoją wiedzę i kwalifikacje. Tematy szkolenia dobierane są na ich prośbę. Wychodzimy więc naprzeciw ich zainteresowaniu. Jest to tzw. szkolenie licencyjne, po którym każdy uczestnik otrzymuje certyfikat – informuje prezes.

Podczas pierwszego dnia wykładowcą był Edward Sroka , trener, który kiedyś pracował z reprezentacjami juniorów i kadetów, który pokazał, jak wyglądać ma początkowe nauczanie w zakresie bloku. Dzień później swoją wiedzą podzielił się Ljubo Travica . Jego wykład wraz z częścią praktyczną był już na zaawansowanym poziomie, w głównej mierze poświecił go współpracy bloku z obroną. Zwracał uwagę na sposób dotarcia do zawodników, ich mentalność itd. W pokazie uczestniczyli mistrzowie Polski kadetów, siatkarze AKS Resovii. Trenerzy mogli poznać również nowe przepisy. – Piotr Dudek był świeżo po spotkaniu z przedstawicielami FIVB i wszystko jasno nam przedstawił – mówi prezes Radomski i dodaje: – We wrześniu zamierzamy zorganizować kolejne spotkanie, które poświęcone będzie kolejnemu z elementów. Zainteresowanie takimi kursokonferencjami jest ogromne, więc będziemy to praktykować dalej – kończy prezes.

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved