Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Wyniki plażowych mistrzostw Polski Oldboyów

Wyniki plażowych mistrzostw Polski Oldboyów

plażówka mężczyzn

W dniach 20-21 czerwca w dolnośląskim Miliczu odbyły się Mistrzostwa Polski Old-Boy w siatkówce plażowej. Na turniej zjechały się pary z całej Polski, a nawet spoza granic naszego kraju. Zawodników podzielono na 5 kategorii wiekowych.

W kategorii +80 najlepsi okazali się Krzysztof Wanat i Krzysztof Gałecki . Drugie miejsce zajęła para z Warszawy: Robert Kamiński i Waldemar Pastuszuk . Na trzecim stopniu podium stanęli Grzegorz Setlak i Jarosław Musiał . Tuż za podium znalazł się prezes PlusLigi, Artur Popko , który grał w parze z Andrzejem Wołkowyckim z Ełku.

Wyniki kategorii +80:

1. Krzysztof Wanat (Kielce) / Krzysztof Gałecki (Warszawa)

%MINIFYHTML08ddaa04b676fad4a3c6e4f028b703d711%

2. Robert Kamiński/Waldemar Pastuszuk - Warszawa

3. Grzegorz Setlak (Zebrzydowice)/Jarosław Musiał (Jastrzębie)

Kategoria +85 należała do doświadczonych już plażowiczów – Mariusza Sobczaka i Andrzeja Felica . Drugie miejsce zajęli ich koledzy z Płocka – Jerzy Komosiński i Dariusz Lewicki , a trzecie Ireneusz Strzycki i Jacek Adamski .

Wyniki kategorii +85:

1. Mariusz Sobczak (Płock) / Andrzej Felic (Sieradz)

2. Jerzy Komosiński/Dariusz Lewicki - Płock

3. Ireneusz Strzycki (Kielce) / Jacek Adamski (Bilcza)

W kategorii +90 triumfowali Grzegorz Wanat i Mirosław Ziękowski . Za nimi uplasowała się para rybnicko – radlińska, czyli Andrzej Brzezinka i Sławomir Świerszek . Trzecie miejsce przypadło Jerzemu Wuttke i Witoldowi Pionc .

Wyniki kategorii +90:

1. Grzegorz Wanat (Cieszyn) / Miroslaw Ziękowski (Radom)

2. Andrzej Brzezinka (Rybnik) / Sławomir Świerszek (Radlin)

3. Jerzy Wuttke (Legionowo) / Witold Pionc (Warszawa)

W kategorii +100 górą była para z Gdańska: Jerzy Fabiańczyk i Waldemar Woźniak . W finale przegrali z nimi Paweł Sznicer i Waldemar Bauer . Trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Głowna: Władysław Gawroński i Mirosław Godziszewski .

Wyniki kategorii +100:

1. Jerzy Fabiańczyk/Waldemar Woźniak - Gdańsk

2. Paweł Sznicer (Dąbrowa Górnicza)/Waldemar Bauer (Siemianowice)

3. Władysław Gawroński/Mirosław Godziszewski - Głowno

W ostatniej kategorii, +110, startowało tylko 9 par. Pierwsze miejsce zdobyli warszawianie, Andrzej Kosewski i Leszek Dobek . Drugie miejsce należało również do stołecznych siatkarzy: Dariusza Domańskiego i Jerzego Wójta , a trzecie zajęli gorzowianie: Andrzej Klimiuk i Zdzisław Hamulski .