Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE mężczyzn, gr. B Niemcy samodzielnym liderem

LE mężczyzn, gr. B Niemcy samodzielnym liderem

Liga Europejska

Niemcy powtórzyli wynik z pierwszego meczu i zdeklasowali Greków, natomiast siatkarze Rumunii sprawili niespodziankę i pokonali Belgów 3:2. Dzięki tym wynikom Niemcy objęli samodzielne prowadzenie w tabeli grupy B.

Można by powiedzieć – niemiecka dokładność. Sobotni mecz trwał 77 minut, a niedzielny tylko 60 sekund dłużej. Chociaż wynik brzmi identycznie, czyli 3:0 dla ekipy Raula Lozano , to wszyscy po spotkaniu podkreślali, że Grecy zagrali lepiej i stawili większy opór niemieckim siatkarzom. W wyjściowej szóstce naszych zachodnich sąsiadów w porównaniu z pierwszym meczem tych drużyn, nastąpiła jedna zmiana. Matthiasa Pompe zastąpił Sebastian Schwarz . Siatkarze Niemiec mieli przewagę od samego początku do samego końca meczu. Grali dobrze wieloma elementami, ale największe szkody przeciwnikowi robili blokiem. Grecy, chociaż zagrali lepszy mecz niż dzień wcześniej, nie mieli nic do powiedzenia. Poszczególne sety kończyły się do 16, 21 i 20.

Zagraliśmy lepiej w przyjęciu i bloku niż nasi rywale, natomiast nasz atak nie był dziś dobry i musimy nad tym popracować – powiedział po spotkaniu trener gospodarzy Raul Lozano . Natomiast trener Greków Konstantinos Arseniadis stwierdził: Jestem rozczarowany drugą porażką, ale wierzę, że za tydzień jesteśmy w stanie powalczyć i pokonać Niemców na własnym terenie.

Niemcy – Grecja 3:0
(25:16, 25:21, 25:20)

W drugi meczu grupy B Ligi Europejskiej Rumuni sprawili małą niespodziankę pokonując drużynę Belgii 3:2. Pierwszego seta wygrali gospodarze, następne dwa goście, a czwartego znowu gospodarze. Wszystkie te partie były bardzo zacięte i emocjonujące. Tylko tie-break był jednostronnym widowiskiem, a ku uciesze rumuńskiej publiczności to właśnie gospodarze mieli w nim bardzo wyraźną przewagę i po ponad dwóch godzinach walki mogli podnieść ręce do góry w geście triumfu. Dzięki temu zwycięstwu siatkarze Rumunii zbliżyli się punktami do ekip Grecji i Belgii i tabela tej grupy zrobiła się bardzo ciasna i wyrównana.

Rumunia – Belgia 3:2
(25:22, 25:27, 22:25, 25:23, 15:6)