Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE, gr C: Słowacy powrócili na 1. miejsce w tabeli

LE, gr C: Słowacy powrócili na 1. miejsce w tabeli

Liga Europejska

Mecz pomiędzy reprezentacją Białorusi, a Słowacją zakończył zmagania 3. kolejki Ligi Europejskiej w grupie C. Zdobywcy złotego medalu zeszłorocznej edycji tego turnieju, pewnie, w trzech setach pokonali podopiecznych Wiktora Siedelnikowa.

Słowacy do drugiego spotkania z Białorusinami podeszli w dziesięcioosobowym składzie. Do kontuzjowanego Martina Nemca , który spotkanie oglądał z trybun, dołączył narzekający na bóle łydki, Michal Sladacek. Mimo problemów kadrowych podopieczni Emanuele Zaniniego szybko objęli prowadzenie. Po autowym ataku Siarheia Akulicha było 2:0, chwilę później piłkę skończył Milan Bencz i na tablicy wyników było już 4:1 dla przyjezdnych. Dzięki skutecznej grze w ataku Słowacy sukcesywnie powiększali przewagę schodząc na drugą przerwę techniczną przy prowadzeniu 16:6. Po wznowieniu gry, Białorusini w końcu znaleźli receptę na dobrze spisujących się gości, zaczynając powoli odrabiać straty. Dziesięciopunktowa przewaga stopniała do czterech punktów (20:16). Spora w tym zasługa drugiego rozgrywającego Białorusinów, Artsioma Haramykina . Kiedy wydawało się, że remis w pierwszym secie jest tylko kwestią czasu, nagle ze snu przebudzili się Słowacy, wygrywając 25:18.

Końcówka pierwszej partii zapowiadała, że po początkowo jednostronnej fazie gry, mecz się wyrównał. Nie inaczej było w drugiej odsłonie meczu, w której żaden z zespołów nie potrafił wypracować wyraźnej przewagi. Dopiero na drugą przerwę techniczną Słowacy schodzili prowadząc 16:14. Następnie po dwóch asach serwisowych Emanuela Kohuta i blokach Bencza było już 20:14. Tak wypracowaną przewagę Słowacy dowieźli do końca, zwyciężając 25:18. W trzeciej partii obraz gry nie uległ zmianie. To siatkarze Zaniniego od początku dyktowali warunki gry i ponownie wygrali 25:18.

Białoruś – Słowacja 0:3
(18:25, 18:25, 18:25)