Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Konrad Piechocki: pozytywna reakcja na Abramowa

Konrad Piechocki: pozytywna reakcja na Abramowa

fot. archiwum

Prezes PGE Skry Bełchatów Konrad Piechocki pozytywnie zareagował na podpisanie kontraktu przez Pawła Abramowa z Jastrzębskim Węglem. - To tylko wzmocni konkurencję w ekstraklasie. Bardzo dobrze, że taki gracz trafił do Polski - powiedział.

Zacznijmy może nie od Skry, ale od… Jastrzębskiego Węgla. Jaka była pana reakcja na wieść o tym, że Paweł Abramow będzie występował w tej drużynie?

Konrad Piechocki: – "Bardzo pozytywna. Ucieszyłem się, bo to świadczy o tym, że liga cały czas się wzmacnia, że konkurencja jest duża, a to z kolei napędza koniunkturę. Bardzo dobrze się stało, że tej klasy gracz trafił do Polski. Czy to jest niespodzianka? Na pewno w jakimś stopniu tak, ale to pokazuje również, że w Iskrze Odincowo coś dzieje się nie tak."

A nie było choćby nuty zazdrości, takiej myśli, że szkoda iż to nie w Skrze zagra Abramow?– "Absolutnie nie. My mamy pewną koncepcję budowania drużyny. Nie rozpatrywaliśmy kandydatury Pawła Abramowa. Jastrzębie ma kilka ubytków bo odeszli Prygiel, Jurkiewicz czy Samica dlatego dobrze, że działacze robią wszystko, aby utrzymać wysoki poziom sportowy."

To jaką odpowiedź szykuje Skra?

– "Nic nie szykujemy. Na tę chwilę mamy skompletowany skład. To oczywiście nie oznacza, że jesteśmy zamknięci na jakiekolwiek ruchy kadrowe. Jeśli na rynku pojawi się gracz, który mógłby nas wzmocnić to rozważymy taką możliwość, ale na dzień dzisiejszy jesteśmy skompletowani."

Mówi się o Holendrze Horstinku. Jest szansa, że zagra w koszulce Skry?

– "Przymierzaliśmy się do niego cztery, pięć lat temu. To na pewno gracz wysokiej klasy, ale nie jesteśmy zdeterminowani, żeby pozyskać kogoś takiego. Nasz zespół już prezentuje określony poziom i myślę, że z tą grupą zawodników można jeszcze sporo osiągnąć. Nie jesteśmy wypaleni i na pewno przed sezonem postawimy sobie podobne cele jak w poprzednim. Nawet jeśli nie uda się już wzmocnić nikim zespołu, to kadra którą mamy gwarantuje, że o te cele będziemy walczyć."


*rozmawiał Maciej Pilarczyk (plusliga.pl)
*więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved