Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Grzegorz Wagner: Chcę dobrze przygotować drużynę do Uniwersjady

Grzegorz Wagner: Chcę dobrze przygotować drużynę do Uniwersjady

fot. archiwum

W spotkaniach kontrolnych rozgrywanych w Ostrołęce siatkarze reprezentacji Polski B pokonali trzy razy Maroko po 3:1. O wrażeniach i wyciągniętych wnioskach z postawy zawodników opowiada trener reprezentacji Grzegorz Wagner.

Czy jest Pan zadowolony z pierwszych oficjalnych sprawdzianów reprezentacji z Maroko?

– "Z wyniku spotkań na pewno tak. Jestem zadowolony z faktu, że w końcu rozegraliśmy jakieś poważne mecze przed Uniwersjadą, która jest docelową imprezą dla tego zespołu. Ogólnie mamy mało sparingów, ale będziemy jeszcze grać dwa spotkania sparingowe w Miliczu z reprezentacją juniorów i mam nadzieję, że to pozwoli nam dobrze przygotować się do głównej imprezy tego sezonu."

Początkowo wydawało się, że w Ostrołęce prowadzony przez Pana zespół zagra z Maroko, a także Włochami. Ostatecznie jednak nie udało się ściągnąć trzeciego zespołu i musieliśmy zagrać trzy spotkania z rywalem z Afryki. Z tego powodu nie może być Pan szczęśliwy?– "Oczywiście wyszło jak wyszło. Zespół Maroko nie jest na pewno rywalem z najwyższej półki i fajnie byłoby zagrać z Włochami, czy Niemcami. Cieszę się jednak, że zagraliśmy pierwsze oficjalne mecze. Szkoda, że nie doszło do turnieju, bo dla publiczności w Ostrołęce na pewno byłoby to zdecydowanie bardziej atrakcyjne. Kibice mieliby większą frajdę, od oglądania po raz trzeci tych samych drużyn. Z samej możliwości rozegrania jednak, co podkreślam, bardzo się cieszę."

*rozmawiał Arkadiusz Dobkowski (Tygodnik Ostrołęcki)

*więcej w Tygodniku Ostrołęckim

źródło: Tygodnik Ostrołęcki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved