Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Aleh Achrem: Nie każdy może grać w Resovii

Aleh Achrem: Nie każdy może grać w Resovii

fot. archiwum

- Cieszę się, że trafiłem do Resovii, która ma znakomite tradycje. To jest klub, w którym nie każdy może grać - mówi nowy przyjmujący rzeszowskiego zespołu, Aleh Achrem. Kapitan reprezentacji Białorusi po dwóch latach występów w Grecji zagra w PlusLidze.

Aleh Achrem swoją karierę zaczynał w rodzinnym Grodnie skąd później przeniósł się do Iraklisu Saloniki. Po dwóch latach w Grecji zdecydował się na Rzeszów.

"Chciałem spróbować gry w innym klubie. Na moją decyzję złożyło się kilka przyczyn" – mówi Achrem . – "W większości klubów, z których otrzymałem propozycje gry, oferowano mi dwuletnie umowy, a Resovia zgodziła się na rocznym kontrakt. Nie chciałem się wiązać na dłużej, żeby zobaczyć jak wygląda zespół, organizacja, liga. Jestem jednak przekonany, że wszystko będzie w porządku i będę mógł przedłużyć ten kontrakt na kolejny sezon " – twierdzi białoruski przyjmujący i dodaje. – "Cały czas chce się rozwijać, a pieniądze nie są najważniejsze. Jest w Rzeszowie silny zespół, z bardzo dobrym trenerem, który gra w Lidze Mistrzów. Myślę, że dostarczymy w tym sezonie dużo emocji. Wierzę, że uda nam się osiągnąć dobre wyniki w Lidze Mistrzów w Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski" – mówi 26 letni zawodnik, który poza siatkówka nie ma żadnych innych zainteresowań.

W sezonie 2009/2010 Achrem występować będzie w koszulce z numerem 7. – "Siódemka to moja szczęśliwa liczba" – mówi. – "Na Białorusi grałem z nią na koszulce, a gdy przechodziłem do Iraklisu, niestety była już zajęta. Teraz w Resovii znowu będę mógł ją mieć i mam nadzieję, że będzie nadal dla mnie szczęśliwa " – kończy.autor: Rafał Myśliwiec

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved