Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ grupa C: Porażka Bułgarii z Japonią

LŚ grupa C: Porażka Bułgarii z Japonią

Liga Światowa

Bułgarom nie udało się wygrać drugiego pojedynku na własnym gorącym terenie. Po czterosetowej walce musieli uznać w Warnie wyższość Japończyków, którzy w decydujących momentach popełnili mniej błędów i wygrali 3:1.

Pierwszy set potoczył się zupełnie nie po myśli gospodarzy. Japończycy robili na boisku, co chcieli, a Bułgarzy nie byli w stanie tego przerwać. Trener Silvano Prandi był na ławce równie bezsilny, co jego podopieczni na boisku wobec ataków Shimizu oraz japońskiej linii obrony.

Początek drugiej partii nie zapowiadał zmian. Przy prowadzeniu gości 4:0 o czas poprosił Prandi. Włoski szkoleniowiec sobie tylko znanymi metodami natchnął Bułgarów, którzy zupełnie odmienili obraz swojej gry. Ogromna w tym zasługa Mateja Kazijskiego, który swoimi serwami zupełnie zburzył taktykę gości. Dzięki temu gospodarzom udało się zwyciężyć w tym secie, ale radość bułgarskich kibiców była chwilowa.

Wydawało się, że trzeci set Bułgarzy przejdą niczym rozpędzony tajfun, już na początku wypracowali czteropunktową przewagę (4:0). Jednak podopieczni trenera Uety nie zamierzali się poddać. Niekwestionowanym liderem gości był Shimizu, który rozpędzał się z seta na set, a jego skuteczność w ataku mogła robić wrażenie. Bułgarzy stanęli bezsilni, a Japończycy zmierzali do zwycięstwa w tym secie.

Na tym nie zamierzali poprzestać. Czwarta partia również toczyła się pod dyktando gości, którzy wykazali się ogromną determinacją i wolą walki. Silvano Prandi robił, co mógł, ale okazało się, że może niewiele. Bułgarzy byli zagubieni i nie mieli żadnych argumentów, żeby odpowiedzieć dobrze grającym Japończykom. Goście zwyciężając w czwartym secie 25:21 odnieśli zatem swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznej Lidze Światowej.

Bułgaria – Japonia 1:3

(16:25, 25:14, 24:26, 21:25)

Składy:

Bułgaria: Żekov (4), Gajdarski (7), Kazijski (13), Ananiev (1), Nikołov (11), Bogdanov (1), Salparov (L) oraz Bratoev, Cwetanov (4), Gradinarov (5), Ivanov (1), Aleksiev, Sokołov

Japonia: Usami (5), Matsumoto (7), Yamamura (3), Shimizu (27), Fukuzawa (17), Yoneyama, Inoue (L) oraz Abe, Matsuta, Otake, Tomimatsu