Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ gr. B: Udany rewanż Koreańczyków

LŚ gr. B: Udany rewanż Koreańczyków

Liga Światowa

Po wczorajszej przegranej Koreańczycy zdołali się zrewanżować Serbom  pokonując ich 3:0 w niewiele ponad godzinę. Najbardziej zacięty był drugi set, rozstrzygnięty dopiero na przewagi. Pomimo tej porażki Serbia nadal prowadzi w grupie B.

Set rozpoczął się bardzo wyrównanie, od remisu 2:2, a chwilę później było 4:4. Siatkarze obu drużyn w tym fragmencie seta nie robili sobie większej krzywdy mocną zagrywką. Na pierwszą przerwę techniczną gospodarze zeszli z dwoma punktami przewagi po bloku na Kovaceviću – 8:6. Po dwóch autowych atakach Nikića ich prowadzenie powiększyło się (11:7), a as serwisowy Kima zmusił trenera Serbii do wzięcia czasu. Świetne zagrywki jego podopiecznych pozwoliły im odrobić część strat – 13:11. Po autowym serwisie Marića obie drużyny zeszły na drugą przerwę techniczną – 16:12. Kolejny błąd w ataku po stronie Serbów, tym razem Kovacevića , ponownie zmusił ich szkoleniowca do poproszenia o 30 sekund przerwy (19:15). Udany blok, a potem atak ze skrzydła pozwolił odrobić przyjezdnym dwa punkty – 20:18. Koreańczycy szybko jednak obudowali swoją przewagę i spokojnie utrzymali ją do końca seta – 25:22, a zakończył go serwisem w siatkę Stanković .

Druga partia rozpoczęła się od bloku na Limie , a kolejny skuteczny blok tym razem na Parku , dał Serbom prowadzenie 3:1. Gospodarze jednak szybko wyrównali (5:5), ale udany atak z kontry Kovacevića i blok na Kimie , wyprowadził Serbów na prowadzenie 8:5. Kolejny blok, tym razem Podrascanina i atak z kontry Starovića , podwyższył przewagę gości – 11:6. Mocne zagrywki wymuszały na Koreańczykach czytelną grę, co umożliwiało Serbom ustawianie bloku – 13:7. Na drugą przerwę techniczną oba zespoły zeszły po ataku Starovića (16:12). Dwa skończone ataki wprowadzonego na boisko Moona zniwelowały przewagę gości – 16:14, która pomniejszyła się jeszcze po asie serwisowym atakującego Korei – 18:17. O czas poprosił trener Serbów. Po nim gra bardzo się wyrównała (19:19), ale przyjezdnym udało się odrobić straconą przewagę dzięki dobrze dziś działającemu blokowi (21:19). Atak bez bloku w aut Starovića na tyle zdenerwował szkoleniowca Serbów (23:23), że ponownie poprosił o 30 sekund przerwy dla siebie i drużyny. Walkę na przewagi w końcówce wygrali Koreańczycy – 28:26, w dużej mierze dzięki błędom własnym reprezentantów Serbii.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od bloku na Staroviću . Koreańczycy szybko objęli prowadzenie 3:1, ale kolejna już skuteczna „czapa" w wykonaniu Serbów dała im wyrównanie 3:3. Walka punkt za punkt pozwoliła zejść gospodarzom na pierwszą przerwę techniczną z prowadzeniem 8:7. Po powrocie na parkiet sytuacja nie ulegała zmianie. Żadna z drużyn nie mogła objąć „bezpiecznego" prowadzenia. Udało się to dopiero przy stanie 13:11, kiedy to Koreańczycy odskoczyli na chwilę rywalom. Dwie następne akcje jednak przyniosły punkty przyjezdnym i był kolejny już w tym secie remis (13:13). Straconą przewagę Koreańczycy odbudowali do drugiej przerwy technicznej (16:14). Po niej Lim „dołożył" punkt z zagrywki, a kolejny atak Moona coraz bardziej zbliżał gospodarzy do zwycięstwa (19:16). Punkt z zagrywki fenomenalnie spisującego się atakującego reprezentacji Korei, zmusił trenera Serbów do poproszenia o czas – 21:17. Po nim jednak, to gospodarze spokojniej prowadzili grę (23:19), a po ataku ze środka Ha , zespół miejscowych miał pierwszą piłkę meczową – 24:20. Seta 25:22 i mecz 3:0 dla Korei zakończył atak Kima .

Korea – Serbia 3:0

(25:22, 28:26, 25:22)

Korea Płd.: Lim Si-Hyoung (5), Park Chul-Woo (9), Kwon Young-Min, Kim Yo-Han (6), Ha Kyoung-Min (3), Shin Yung-Suk, Yeo Oh-Hyun (libero) oraz Moon Sung-Min (9), Ha Hyun-Yong (1), Han Sun-Soo, Kim Hak-Min (5) i Lee Kang-Joo

Serbia: Kovacevic (9), Petkovic (2), Stankovic (9), Nikic (2), Starovic (9), Podrascanin (10), Rosic (libero) oraz Maric (9), Mitic, Dokic (1) i Petrovic