Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE kobiet, gr.B: Pewne Turczynki, trudny mecz Francuzek

LE kobiet, gr.B: Pewne Turczynki, trudny mecz Francuzek

Liga Europejska

W Lidze Europejskiej kobiet zmagania kolejnego weekendu w grupie B rozpoczęły się w sobotę. Siatkarki Turcji podejmowały Brytyjki i w pierwszym meczu wygrały 3:1. Z kolei Francuzki pokonały na wyjeździe zespół Rumunii.

Turczynki przystępowały do dwumeczu z pozycji faworytek. Nie zawiodły oczekiwań swoich kibiców, choć spotkanie z Brytyjkami w każdym secie było emocjonujące i wyrównane. Najlepsza w ekipie tureckiej okazała się Büsra Cansu , która zdobyła 20 punktów. Wśród Brytyjek wyróżniała się Janine Sandell , która zanotowała 16 „oczek". Turczynki dzięki temu zwycięstwu utrzymują się na czele tabeli grupy B.

Turcja – Wielka Brytania 3:1
(25:22, 23:25, 25:20, 25:22)

Rumunki podejmują w ten weekend reprezentację Francji. Już w pierwszym spotkaniu tym dwóm zespołom przyszło rozegrać ciężki i długi pojedynek. Po dwóch pierwszych setach było 1-1. Później jednak bardzo pewnie zwyciężyły Francuzki. Trójkolorowym nie wiedzie się zbyt dobrze w tegorocznych rozgrywkach LE i oczekiwały pewnego zwycięstwa. Nie udało im się jednak wygrać 3:1, bowiem w końcówce czwartego seta świetnie zagrały gospodynie. Dla Trójkolorowych najważniejsze było jednak, że odzyskały dominację w tie-breaku i triumfowały 15:7. W ekipie Rumunii aż 25 „oczek" zanotowała Georgiana Muresan . Wśród Trójkolorowych najlepsza była kapitan Anna Rybaczewski , która zdobyła 27 punktów.

Rumunia – Francja 2:3
(25:22, 23:25, 15:25, 25:22, 7:15)