Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE kobiet, gr.A: Kolejne wygrane Serbek i Hiszpanek

LE kobiet, gr.A: Kolejne wygrane Serbek i Hiszpanek

Liga Europejska

Serbki odniosły kolejne zwycięstwo, pokonując reprezentację Bułgarii 3:2. Bułgarki postawiły twarde warunki rywalkom, ale w tie-breaku nie miały już wiele do powiedzenia. Hiszpanki z kolei zrewanżowały się Greczynkom za wcześniejszą porażkę.

Wczorajsze spotkanie Serbki zaczęły w innym ustawieniu niż dzień wcześniej przeciwko Bułgarii. Na pierwszej przerwie technicznej gospodynie prowadziły 8:6 ale rywalki zdołały zdobyć 6 punktów z rzędu i w rezultacie na tablicy widniał wynik 15:18. Serbki stopniowo zaczęły grać lepiej i doprowadziły do remisu 20:20. Od tego momentu były nie do zatrzymania i po zdobyciu kolejnych 5 punktów, mogły się cieszyć z wygrania pierwszej partii.

Gospodynie zaczęły drugą partię w takim samym stylu, w jakim skończyły pierwszą. Jednak przy stanie 4:1 w bułgarskiej ekipie za Yanevę weszła Sabkova , która walnie przyczyniła się do lepszej gry przyjezdnych. Serbki zaczęły źle przyjmować, popełniały błędy na siatce i w rezultacie przyjezdne doprowadziły do remisu 11:11. Od tego momentu obie drużyny grały punkt za punkt, aż do stanu 18:18. Wtedy Bułgarki zdobyły 2 punkty bezpośrednio z zagrywki i pozostały skoncentrowane do końca partii, dzięki czemu wygrały ją 25:19.

Gdy w trzecim secie pojawiły się na boisku Maja Ognjenovic i Natasa Krsmanovic , podopieczne Zorana Terzica zaczęły przypominać drużynę z poprzedniego wieczoru. Jednak cały set był bardzo wyrównany i Serbki wykorzystały dopiero czwartą piłkę setową, wygrywając 26:24.

Bułgarki dobrze zaczęły czwartego seta i wkrótce prowadziły 10:5. W tym momencie szkoleniowiec serbskiej reprezentacji, Zoran Terzic , został ukarany żółtą kartką a jego podopieczne nadal traciły punkty. Wkrótce przewaga przyjezdnych była nie do nadrobienia, prowadziły one na drugiej przerwie technicznej 16:7. Tę partię zakończyła skutecznym blokiem Petkova (25:16).

Bohaterką wieczoru została Natasa Krsmanovic , która zdobyła 8 punktów w tie-breaku. Jej 4 bloki z rzędu a potem atak ze środka dały Serbkom pierwszą piłkę meczową, którą zresztą wykorzystała kończąc spotkanie skutecznym atakiem (15:8).

Serbia – Bułgaria 3:2

(25:20 19:25 26:24 16:25 15:8)

Serbia: Antonijevic (2 pkt), Bursac (4), Vesovic (15), Sevarika (4), Veljkovic (11), Rasic (10), Popovic (libero) oraz Pantovic (5), Mastorovic (14), Krsmanovic (13), Ognjenovic (1)

Bułgaria: Debarlieva (6 okt), Koleva (16), Yaneva (14), Chitigoi (10), Petkova (13), Zarkova (11), Filipova (libero) oraz Karakasheva, Sabkova (11), Koeva (1)

W drugim rozgrywanym wczoraj meczu grupy A Hiszpania gładko pokonała Grecję 3:0. Greczynki zaskoczyły rywalki prowadząc 8:1 na początku spotkania, ale przyjezdne szybko opanowały sytuację i doprowadziły do remisu 9:9. Gra od tego momentu toczyła się punkt za punkt, aż do stanu 22:21, kiedy to Hiszpanki przejęły całkowicie kontrolę nad przebiegiem meczu i zdobyły 4 punkty z rzędu, co dało im wygraną w tym secie 25:21.

Druga partia również była wyrównana, ale Hiszpanki po raz kolejny udowodniły, że lepiej się spisują w decydujących momentach i przy stanie 23:23 zdobyły dwa punkty, zapisując kolejną odsłonę meczu na swoje konto (25:23).

W trzecim secie przy stanie 19:19 przyjezdne zdobyły cztery punkty z rzędu (23:19 ) i mimo pogoni rywalek (21:23), miały pierwszą piłkę meczową (24:21). Nie wykorzystały jej od razu, ale po zepsutej zagrywce Marii Hadjinokolaou , mogły się cieszyć ze zwycięstwa w spotkaniu (25:22).

Siatkarki z Półwyspu Iberyjskiego zmieniły zagrywkę w porównaniu z pierwszym meczem, wygranym przez Grecję, przez co skuteczność przyjęcia gospodyń był dramatycznie niska. Hiszpanki były też lepsze w elemencie bloku i zagrywki, co przeważyło lepszą skuteczność Greczynek w ataku.

Grecja – Hiszpania 0:3

(22:25 23:25 22:25)

Grecja: Koutouxidou (2), Kiosi (14), Tzanakaki (13), Hadjinokolaou (10), Chantava (8), Christou (2), Mylona (libero) oraz Mouzaki (6), Gkiouzeli (1), Drougka (5)

Hiszpania: Lamas (5), A. Fernández (10), Hernández (11), Sánchez (11), Fernández de Velasco (0), González (12) Ramírez (libero) oraz Pérez (2), Paraja (3), El-ammari (4), Delgado (0),