Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE, gr. B: Zwycięstwa Belgów i Niemców

LE, gr. B: Zwycięstwa Belgów i Niemców

Liga Europejska

W kolejnych spotkaniach Ligi Europejskiej Niemcy gładko pokonali Greków, zaś Belgowie pozwolili wygrać Rumunom tylko jednego seta. Po takich rozstrzygnięciach tylko zespół Rumunii nieco odstaje w tabeli od pozostałej trójki.

W spotkaniu pomiędzy drużynami Rumunii i Belgii faworytem do zgarnięcia całej puli za zwycięstwo była oczywiście ekipa gości. Belgowie nie zawiedli i pokonali Rumunów na ich terenie 3:1. Pierwsze dwa sety padły łupem Belgów, z którymi nie tak dawno stoczyliśmy heroiczny bój o awans do Mistrzostw Europy. O ile w secie pierwszym zespół gospodarzy nie stawiał większego oporu, o tyle w kolejnej partii siatkarze Belgii musieli się już trochę napracować. Set trzeci zakończył się takim samym wynikiem jak ten drugi czyli 25:21 z tą tylko różnicą, że wygrali go Rumuni. Czwarta partia była bardzo wyrównana i zacięta do samego końca. Zawodnicy Belgii wygrywali ją 28:26 i całe spotkanie 3:1. Po tym meczu Rumunia zajmuje ostatnie miejsce w tabeli ze stratą dwóch punktów do pozostałych trzech ekip.

Rumunia – Belgia 1:3

(16:25, 21:25, 25:21, 26:28)

W drugim meczu tej grupy spotkały się zespoły Niemiec i Grecji. W tym pojedynku trudniej było wskazać faworyta. Samo spotkanie okazało się jednak pojedynkiem bardzo jednostronnym, trwającym zaledwie 77 minut. Siatkarze Grecji byli tylko tłem dla podopiecznych Raula Lozano. Niemieccy siatkarze wygrali gładko 3:0, w poszczególnych setach do 20, 17 i 22 . Po spotkaniu bardzo zadowolony z gry swojej drużyny był Raul Lozano, który podkreślał, że Niemcy zagrali w tym meczu bardzo dobrze wieloma elementami, ale to wcale nie znaczy, że w kolejnym pojedynku będzie równie łatwo, bo Grecy na pewno będą chcieli poprawić swoją grę i zaprezentować się dużo lepiej.

Kolejne spotkania pomiędzy tymi zespołami już w Niedzielę 21 czerwca. Rumuni i Grecy zapewne będą chcieli się zrewanżować za porażki, natomiast drużyny Belgii i Niemiec będą chciały udowodnić, że są ekipami lepszymi od swoich rywali.

Niemcy – Grecja 3:0

(25:20, 25:17, 25:22)