Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Klapalova i Petrova najlepsze w Poznaniu

Klapalova i Petrova najlepsze w Poznaniu

plażówka kobiet 2

W zakończonym dzisiaj turnieju z serii Grand Prix Polski triumfowały Czeski - Hana Klapalova i Tereza Petrova. W finale utytułowane zawodniczki zza południowej granicy pokonały najlepszy polski duet - Katarzynę Urban i Joannę Wiatr.

Zarówno Czeszki, jak i Polki do Poznania przyjechały prosto z turnieju German Masters, gdzie oba duety odpadły w eliminacjach. Urban/Wiatr w przeciwieństwie do swoich rywalek, ze względu na wysokie miejsce zajmowane w rankingu PZPS nie musiały przebijać się do turnieju głównego z eliminacji. Większa ilość meczy do rozegrania nie przeszkodziła jednak Czeszkom, które w Poznaniu dwukrotnie pokonały aktualne mistrzynie Polski.

Pierwszy set niedzielnego finału, rozpoczął się od prowadzenia pary polskiej. Popularne „Urbanki” na pierwszą przerwę techniczną schodziły z jednopunktową przewagą – 11:10.  Po wznowieniu gry Czeszki poprawiły przyjęcie zagrywki, dzięki czemu miały ułatwione zadanie w ataku i mogły seryjnie zdobywać punkty. Końcówka seta przebiegła już pod wyraźnie dyktando zawodniczek zza południowej granicy, co pozwoliło im roztrzygnąć wynik tego seta na swoją korzyść.

W drugiej odsłonie spotkania przewaga Czeszek była już bardzo wyraźna. Problemy ze skończeniem ataków miała Joanna Wiatr, co skrzętnie wykorzystały rywalki.

Urban/Wiatr – Klapalova/Petrova 0:2

(17:21, 13:21)

W meczu o brązowy medal zagrały Karolina Sowała i Monika Brzostek oraz Magdalena Michoń – Szczytowicz i Kinga Kołosińska. Po dość jedostronnym spotkaniu lepsze okazały się być te pierwsze, które zwyciężyły ten mecz w stosunku 2:0.