Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Rozlosowano pary I i II rundy Challenge Cup

Rozlosowano pary I i II rundy Challenge Cup

CEV Europejska Federacja
fot. archiwum

Dziś rano, w obecności m.in. Rieta Oomsa i Marka Proksa, odbyło się losowanie par I i II rundy Challenge Cup kobiet i mężczyzn. Wśród pań zostało zgłoszonych 38 ekip, zaś wśród panów 33. Zmagania w I rundzie rozpoczną się w październiku.

Marek Prokes , neutralny obserwator przyznał po losowaniu, że było to dla niego wielkie doświadczenie, gdyż po raz pierwszy uczestniczył takim wydarzeniu jako obserwator. – Uważam, że w Challenge Cup w nadchodzącym sezonie będzie kilka silnych ekip. Faworytem wśród mężczyzn będzie włoska Perugia. Dla mnie Samorodok Khabarowsk z Rosji będzie wyróżniającą się ekipą w turnieju żeńskim.

Challenge Cup - Kobiety:

%MINIFYHTML17f3a63de0bbff2e296c6192b246732511%
I runda (zwycięzca awansuje do II rundy):

VBC Köniz (SUI) - Tirana Tirana (ALB)
Jedinstvo Brcko (BIH) - Vital Ljubljana (SLO)
SK UP Olomuc (CZE) - SK ZU Zilina (SVK)
Dresdner S.C. (GER) - Luka Bar (MNE)
Oriveden Ponnistus Orivesi (FIN) - Levski Siconco Sofia (BUL)
Apollon Limassol (CYP) - Raanana VBC (ISR)

I runda (zwycięzca awansuje do 1/16 turnieju):

Mladost Zagrzeb (CRO) - Rote Raben Vilsbiburg (GER)
CK Ponta Delgada (POR) - Zwycięzca Brcko/Ljubljana
Olympiacos Pireus (GRE) - Hermes Oostende (BEL)
Unic LPS Piatra-Neamt (ROU) - CV Tenerife (ESP)
Tent Obrenovac (SRB) - Doprastav Bratysława (SVK)
Zwycięzca Tirana/Koniz - SES Calais (FRA)
Kralovo Pole Brno (CZE) - Fabasoft Linz-Steg (AUT)
Stiinta Bacau (ROU) - Viesti Salo (FIN)
Spartak Subotica (SRB) - Hawo Dornbirn (AUT)
Iraklis Saloniki (GRE) - Calcit Kamnik (SLO)
Zwycięzca Dresdner/Bar - Anorthosis Famagusta (CYP)
Zwycięzca Zielina/Olomouc - Asterix Kieldrecht (BEL)
Galatasaray Stambuł (TUR) - Igtisadchi Baku (AZE)
Zwycięzca Limassol/Raanana - Lokomotiv Baku (AZE)
Slavia UK Bratysława (SVK) - Samorodok Khabarovsk (RUS)
Minchanka Mińsk (BLR) - Zwycięzca Orivesti /Sofia
Challenge Cup - Mężczyźni:

I runda (zwycięzca awansuje do II rundy):

Maccabi Tel-Aviv (ISR) - Stroitel Mińsk (BLR)

II runda (zwycięzca awansuje do 1/16 turnieju):


Tenerife Sur (ESP) - Ribnica Kraljevo (SRB)
Chemes Humenne (SVK) - Metallurg-Bela Mogilev (BLR)
Astec Triglav Kranj (SLO) - AB Groningen/Lycurgus (NED)
Studenti Tirana (ALB) - Stade Poitevin Poitiers (FRA)
Sparkasse Hartberg (AUT) - SCC Berlin (GER)
Seat Volley Nafels (SUI) - Argex Duvel Puurs (BEL)
Posojilnica AICH/DOB (AUT) - Stiinta Explorari Baia Mare (ROU)
DOC STAP Orion Doetinchem (NED) - Halkbank Ankara (TUR)
Omonia Nicosia (CYP) - Sutjeska Ina Niksic (MNE)
Metallurg Żłobin (BLR) - Perugia Volley (ITA)
Mladost Zagrzeb (CRO) - Chênois Genewa (SUI)
Foinikas Syros (GRE) - Azerneft Baku (AZE)
Marek Union-Ivkoni Dupnitsa (BUL) - Lokomotiv Charków (UKR)
OK Kakanj (BIH) - NIS Vojvodina Nowy Sad (SRB)
Zwycięzca z I rundy - Ziraat Bankasi Ankara (TUR)
Pafiakos Pafos (CYP) - Remat Zalau (ROU)

 

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2016 Strefa Siatkówki All rights reserved