Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. C Pierwsze zwycięstwo Bułgarów

LŚ, gr. C Pierwsze zwycięstwo Bułgarów

Liga Światowa

W słonecznej Warnie odbył się pierwszy mecz pomiędzy Bułgarią a Japonią, w którym górą okazali się gospodarze. Dzięki wygranej 3:1 Bułgarzy mogli cieszyć się pierwszym zwycięstwem w tegorocznej edycji Ligi Światowej.

W zespole gospodarzy niekwestionowanym ojcem zwycięstwa był Wladimir Nikolow . Bułgarski atakujący zdobył 23 punkty i znacznie przyczynił się do ostatecznego sukcesu. Debiut nowego trenera Silvano Prandi przed bułgarską publicznością wypadł zatem pozytywnie, mimo, iż w grze jego podopiecznych wciąż widać niedoskonałości.

W pierwszym secie Bułgarzy zostali zaskoczeni dokładnymi i szybkimi atakami przeciwników, jednak zaciętą końcówkę rozstrzygnęli na swoją korzyść. Japończycy przez cały mecz prowadzili wyrównany bój, ale tylko w drugim secie udało im się konsekwentnie poprowadzić grę od początku do końca seta. Ustrzegli się również błędów własnych, dzięki czemu pewnie zwyciężyli 25:19.

To było jednak wszystko, na co było stać gości w tym spotkaniu. Bułgarzy obudzili się po tym zimnym prysznicu i w dwóch kolejnych partiach zagrali skutecznie i pewnie wygrali całe spotkanie 3:1.

Bułgaria – Japonia 3:1

(26:24, 19:25, 25:21, 25:22)

Bułgaria: Żekow (4), Gajdarski (8), Kazjiski (12), Ananiew (14), Nikolow (23), Bogdanow (5), Salparow (libero) oraz Bratoew, Cwetanow (1), Aleksiew i Sokołow

Japonia: Matsuta (1), Usami, Shimizu (20), Fukuzawa (5), Tomimatsu, Yoneyama, Inoue (libero) oraz Abe (1), Maeda (12), Matsumoto (8) i Yamamura