Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE mężczyzn, gr.C: Wygrana Austriaków

LE mężczyzn, gr.C: Wygrana Austriaków

Liga Europejska

W piątkowy wieczór odbyło się tylko jedno spotkanie Ligi Europejskiej mężczyzn. Kolejny weekend zmagań zainaugurowali w grupie C Austriacy oraz Portugalczycy. Wygrali bez straty seta ci pierwsi. 15 punktów dla zwycięzców zdobył Philip Schneider.

Reprezentacja Austrii problemy z pokonaniem Portugalczyków miała jedynie w pierwszym, z trzech rozegranych setów pierwszego meczu 3. kolejki Ligi Europejskiej. Po dość nerwowym początku miejscowi powrócili do gry, wygrywając pierwszą partię 26:24. Podopieczni Philipa Schneidera mieli ogromne problemy ze sforsowaniem szczelnego, portugalskiego bloku. W końcu znaleźli na to receptę.

Drugi set nie był już tak zacięty. Górą w nim również byli Austriacy, pewnie zwyciężając 25:21. Trzecia i jak się później okazało ostatnia odsłona meczu, to konsekwentna gra gospodarzy, którzy dzięki wysokiej skuteczności ataku wysoko wygrali tego seta 25:16. – „Bardzo zależało nam na wygranej w tym meczu, który niekoniecznie musiał zakończyć się wynikiem 3:0. Zwycięstwo cieszy i na pewno pozwoli drużynie podbudować się psychicznie” – mówił na konferencji prasowej kapitan Austriaków, Daniel Gavan. – „W sobotę będziemy chcieli pokonać przeciwników ponownie” – dodał.

Austria – Portugalia 3:0
(26:24, 25:21, 25:16)