Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Kadra B: Trzecie starcie i trzecie zwycięstwo Polski

Kadra B: Trzecie starcie i trzecie zwycięstwo Polski

Polska

Nie było niespodzianki w trzecim spotkaniu towarzyskim pomiędzy drugą reprezentacją Polski, a pierwszą kadrą Maroko. Podopieczni Grzegorza Wagnera wygrali ten mecz 3:1, ale rywal sprawił im sporo problemów.

W pierwszym secie biało-czerwoni mimo, że prowadzili już różnicą ośmiu punktów, ostatecznie wygrali zaledwie 25:23. Marokańczycy z minuty na minutę prezentowali się coraz lepiej i pokazali wielką wolę walki. Polski zespół grał jednak cały czas swoje i nie pozostawił rywalom złudzeń, kto jest zespołem lepszym. Kolejne set wygrany przez podopiecznych Grzegorza Wagnera do 18 zapowiadał szybki koniec meczu. Maroko potrafiło jednak się otrząsnąć i w czwartej partii wygrało do 22. W czwartym secie jednak to biało-czerwoni ponownie stanęli na wysokości zadania i zanotowali zwycięstwo.

Polska B – Maroko 3:1

(25:23, 25:18, 22:25, 25:22)

Polska B: Buszek, Antosik, Pawliński, Kosok, Janeczek, Zajder, Stańczak (libero) oraz Kusior, Mikołajczyk, Pająk i Wrona

Maroko: Jaldou, Maskali, Esseddyq, Cherqi, Bartali, Bochdouk, Erraisse (libero) oraz Satour i Faiazid

*Autorem tekstu jest Arkadiusz Dobkowski (Tygodnik Ostrołęcki)

źródło: Tygodnik Ostrołęcki