Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Piemonte Woman Cup : Polki zagrają w finale

Piemonte Woman Cup : Polki zagrają w finale

puchar

Kadra polskich siatkarek zrewanżowała się reprezentantkom Włoch za wcześniejszą porażkę i pokonała rywalki w półfinale Piemonte Woman Cup. W finale turnieju Polki zagrają z Japonią, która również nieoczekiwanie pokonała zespół Chin 3:2.

Podopieczne Jerzego Matlaka rozpoczęły mecz w kapitalnym stylu. Nie pozwoliły gospodyniom turnieju rozwinąć skrzydeł. Przez cały pierwszy set miały ogromną przewagę, czego dowodem jest jego końcowy wynik, 25:11 dla Polek. Włoszki miały duży problem z przyjęciem zagrywki naszego zespołu, a najwięcej punktów Polki zdobyły, gdy w polu zagrywki była Milena Sadurek.

Druga partia również przebiegała pod dyktando naszych siatkarek, chociaż przewaga nie była już tak duża. Niestety ambitna gra Włoszek i kilka prostych błędów kadrowiczek Matlaka spowodowały, że gospodynie doprowadziły do remisu 18:18, a następnie objęły prowadzenie 21:19. Wtedy na zagrywkę powędrowała Izabela Bełcik i Polki odzyskały prowadzenie (23:21), by ostatecznie wygrać tego seta 25:23.

W kolejnym secie role całkowicie się odwróciły. To Włoszki były stroną zdecydowanie lepszą, a Polki popełniały mnóstwo błędów i to seriami. Trener Matlak dokonał paru zmian, ale nie zmieniły one w istotny sposób obrazu gry. Zawodniczki znad Wisły zdobyły w tej odsłonie tylko 15 punktów i w całym meczu prowadziły już tylko 2:1 w setach.

Czwarty i ostatni set tego półfinału był najbardziej wyrównany spośród wszystkich. Bardzo dobrze rozpoczęły go nasze siatkarki i objęły prowadzenie 3:0. Jednak po chwili to nasze rywalki wyszły na prowadzenie 4:3. Na przerwie technicznej 8:5 znów prowadziły Polki. Zacięta walka trwała aż do ostatnich piłek . Po asie serwisowym podopieczne Jerzego Matlaka wygrały tego seta 27:25 i całe spotkanie 3:1. Zatem udał się rewanż naszym siatkarkom za wcześniejszą porażkę.

Warto podkreślić, że kolejne znakomite zawody rozegrała Joanna Kaczor, a gdy serwowała Milena Sadurek polski zespół zdobywał niebywałą ilość punktów. Zatem w jutrzejszym finale reprezentacja Polski zagra z Japonią, która dość nieoczekiwanie w drugim półfinale pokonała Chiny po tie-breaku.

W drużynie Polski wystąpiły: Pykosz, Kaczor, Jagieło, Sadurek, Zenik (libero), Gajgał, Barańska, Świeniewicz, Bełcik, Sawicka

Włochy – Polska 1:3
(11:25, 23:25, 25:15, 25:27)