Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr A: Zwycięstwo Amerykanów nad Włochami

LŚ, gr A: Zwycięstwo Amerykanów nad Włochami

Liga Światowa

W pierwszym w ten weekend spotkaniu w grupie A na przeciw siebie stanęły reprezentacje Włoch oraz Stanów Zjednoczonych. We Florencji lepsi okazali się być Amerykanie, którzy pokonali siatkarzy z Włoch 3:1 i mają już na swoim koncie dwa zwycięstwa.

Włosi jeszcze nie do końca otrząsnęli się po zeszłotygodniowej porażce w drugim meczu z Chinami. Było to widać w dzisiejszym spotkaniu, w którym gospodarze byli wyraźnie spięci. Już na pierwszej przerwie technicznej, w wyniku błędów popełnionych przez gospodarzy, Amerykanie wyszli na prowadzenie 16:14. Mimo prób podejmowanych przez Savaniego w ataku, Włosi nie potrafili odmienić losów tej partii. Szczególnie słabo prezentowali się w obronie, co skrupulatnie wykorzystywał przeciwnik, wygrywając tę partię 25:21.

Drugi set był najbardziej zacięty. Ponownie Włosi często mylili się w obronie, ale nadrabiali to atakami w wykonaniu między innymi Mauro Gavotty oraz Matteo Martina. Na pierwszej przerwie mininalną przewagę osiągnęli przyjezdni. As Toutzinsky’ego doprowadził po drugiej przerwie technicznej do remisu. W końcówce Andrea Anastasi próbował odmienić styl gry swoich podopiecznych, dokonując zmian. Jednak dzięki atakom Rooneya oraz Dawida Lee, drugi set, podobnie jak pierwszy, zwycięstwem zakończyli Amerykanie.

Trzeci set od samego początku układał się po myśli Włochów, którym udało się objąć wczesne prowadzenie. Amerykanie jednak cały czas utrzymywali kontakt punktowy z rywalem. Po stronie gości szczególnie aktywni byli Gavotto oraz Savani. To właśnie ten drugi zawodnik, zakończył partię wynikiem 25:21 dla gospodarzy.

Mimo początkowych trudności w czwartej partii, Amerykanie nie zamierzali dopuścić do tie-breaka. Pomału budowali przewagę, ostatecznie kończąc tego seta wynikiem 25:21.

Włochy – USA 1:3

(21:25, 28:30, 25:21, 21:25)

Składy drużyn:
Włochy: Gavotto (18), Martino (6), Sintini (2), Savani (19), Birarelli (5), Sala  (2), Bari (libero) oraz Parodi (7), Fortunato (5)
USA: Anderson (9), Rooney (19), Patak (17), Lee (12), Suxho (3), Hein (10). Lambourne (libero) oraz Jablonsky (5)