Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > German Masters: Koniec berlińskiej przygody

German Masters: Koniec berlińskiej przygody

plażówka mężczyzn

Dziś w Berlinie rozpoczął i jednocześnie zakończył się dla naszej pary turniej główny German Masters. Po wygranej z Niemcami, lepsi od naszych reprezentantów okazały się pary austriacka i estońska. Fijałek i Prudel zajęli ostatecznie 9 miejsce w turnieju.

Pierwszego seta do 18 wygrali Niemcy. W drugim do stanu 16:16 toczyła się wyrównana gra. Wtedy Polacy zdobyli 4 punkty z rzędu i wyszli na prowadzenie 20:16. Niemcom udało się jeszcze zdobyć jeden punkt, ale nasi reprezentanci nie pozwolili już sobie przegrać tego seta i obie pary czekał tie – break. W trzecim secie do stanu 8:8 toczyła się wyrównana gra punkt za punkt. Polacy zdołali jednak wyjść na przewagę (10:8). Kolejny punkt również należał do naszych reprezentantów. Niemcy próbowali nawiązać jeszcze walkę, ale polska para zdobyła kolejne oczko przewagi (13:10). Udało się zdobyć jeszcze jeden punkt więcej od Niemców i mecz ostatecznie zakończył się rezultatem 14:11.

Kolejnym rywalem naszych plażowiczów będzie austriacka para Heuscher/Heyer , rozstawiona z numerem 3. Początek meczu o godzinie 13.00.

Fijałek/Prudel – Erdmann/Matysik 2:1
(18:21, 21:17, 15:11)

Niestety naszym plażowiczom nie udalo się wygrać meczu drugiej rundy. Lepsi od Polaków okazali się Austriacy Heuscher/Heyer. Pierwszy set jednak nie wskazywał na porażkę. Polacy wygrali do aż do 13. W kolejnym secie Austriacy sprężyli się, osiągnęli czteropunktową przewagę i to oni triumfowali w drugiej odsłonie. W tie – breaku silniejsi okazali się znowu rywale Polaków i to oni awansują do kolejnej rundy turnieju. Fijałek i Prudel czekają teraz na zwycięzcę meczu Kais Kr./VesikDeroey /Deroey , bowiem z lepszą z tych dwóch par zagrają w kolejnej rundzie.

Fijałek/Prudel – Heuscher/Heyer 1:2
(21:13, 21:14, 11:15)

Trzeci mecz naszej pary niestety nie był dla niej szczęśliwy. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zostali wyeliminowani przez Estończyków, Kais Kr./Vesik , którzy wygrali pierwszego seta meczu. W drugim Polacy odegrali się, wygrywając do 15. Tie – break całkowicie należał do reprezentantów Estonii, którzy wygrali go z aż siedmiopunktową przewagą. Skutkiem tej przegranej jest niestety koniec przygody naszych par w Berlinie.

Kais Kr./Vesik – Fijałek/Prudel 2:1
(21:18, 15:21, 15:8)