Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Zrealizowane marzenia menadżera

Zrealizowane marzenia menadżera

fot. archiwum

Menadżer reprezentacji Polski kobiet Ryszard Kosiński mówi, że na starość realizuje swoje dziecięce i młodzieńcze marzenia. Co prawda nie występuje na parkiecie, ale jest tuż przy nim, obok najlepszych kobiecych zespołów świata.

Jak został menadżerem polskiej drużyny narodowej prowadzonej przez trenera Jerzego Matlaka? – Wszystko zaczęło się podczas europejskiego turnieju kontynentalnego w Halle w styczniu 2008 roku – wspomina Ryszard Kosiński. – Kilka tygodni wcześniej przeczytałem ogłoszenie, że organizatorzy tych zawodów potrzebują wolontariuszy-opiekunów poszczególnych reprezentacji. Były podane wymagania i uznałem, że je spełniam. Przesłałem swoje CV, dodając że interesuje mnie tylko praca na rzecz reprezentacji Polski.

Niebawem Ryszard Kosiński otrzymał zaproszenie do Halle. Zapłacił za hotel i utrzymanie. W nagrodę od organizatorów otrzymał koszulkę firmową. Oprócz niej zebrał wiele radości. Cieszył się każdym dniem współpracy z narodową drużyną. Robota była od rana do wieczora. Drużyna co prawda przegrała finał z Rosją, ale miała zapewniony udział w turnieju interkontynentalnym w Tokio. Poza tym członkowie polskiej ekipy zapamiętali go jako znakomitego organizatora, człowieka dla którego nie ma rzeczy trudnych i niemożliwych do zrealizowania. Gdy organizowano współpracowników dla nowego trenera reprezentacji, w PZPS pamiętano o Ryszardzie Kosińskim.

Więcej w serwisie lsk.net.pl 

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved