Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Winnik: Nie boję się rywalizacji

Wojciech Winnik: Nie boję się rywalizacji

fot. archiwum

Wojciech Winnik z Trefla Gdańsk jest trzecim siatkarzem pozyskanym na nowy sezon przez AZS UWM Olsztyn. Jednocześnie to drugi zawodnik - po Tomaszu Józefackim - zakontraktowany przez olsztynian na pozycję atakującego.

Wojciech Winnik jest wychowankiem SUKSS Suwałki (m.in. brąz mistrzostw Polski w 2000 r.), skąd sześć lat temu wyjechał do Piły. Z Jokerem w 2005 r. awansował do Polskiej Ligi Siatkówki, jednak już po jednym sezonie (2005/06) – w trakcie którego był zmiennikiem Marcina Owczarskiego – spadł do pierwszej ligi. Dwa lata temu przeniósł się do Trefla, z którym przebył identyczną drogę: w 2008 r. awans, a po roku spadek z PlusLigi.

Tak, mogę potwierdzić: na 100 procent zagram w AZS. 27 lipca melduję się w Olsztynie, nakładam buty i ruszam ostro do pracy – mówi z uśmiechem Wojciech Winnik. – Umowę podpisaliśmy na sezon, ale jak obie strony będą zadowolone ze współpracy, to będzie można pomyśleć o czymś więcej – mówi nowy nabytek AZS UWM.

Czy nowemu atakującemu AZS UWM nie przeszkadza to, że tym razem będzie musiał powalczyć o miejsce w podstawowym składzie? – Po minionym sezonie mocno się zastanawiałem nad tym, w którą stronę mam zrobić kolejny krok – przyznaje Wojciech Winnik. – Tym bardziej że jeszcze parę lat grania przede mną. Przez dwa ostatnie sezony w Pile, no i dwa kolejne w Treflu miałem pewne miejsce w szóstce. Wiadomo, na sto procent nikt nikomu nie może obiecać miejsca w podstawowym składzie. Co nie zmienia faktu, że teraz mogłem albo iść do klubu, który mi to gwarantował (Joker Piła – red.), albo iść tam, gdzie trzeba będzie zmierzyć się z konkurentem, no i walczyć o to granie. Czyli do Olsztyna. Wybrałem to drugie, bo raz, że nie boję się tej rywalizacji, a dwa, że wolę PlusLigę od pierwszej ligi. Mam nadzieję, że za dziesięć miesięcy z podniesioną głową będę mógł tak porozmawiać o sezonie w Olsztynie – kończy Wojciech Winnik.Autorem tekstu jest Piotr Sucharzewski

źródło: Gazeta Olsztyńska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved