Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Piemonte Woman Cup: Polki lepsze od reprezentacji Japonii

Piemonte Woman Cup: Polki lepsze od reprezentacji Japonii

puchar

Siatkarki reprezentacji Polski odniosły pierwsze zwycięstwo w towarzyskim turnieju z serii Piemonte Woman Cup 2009. Po porażkach z Włoszkami i Chinkami, dzisiaj podopieczne Jerzego Matlaka w trzech setach pokonały Japonię.

Pierwszy set rozpoczyna się lepiej dla Polek, które odskakują rywalkom na dwa „oczka”. W ataku bryluje Joanna Kaczor. To po jej zbiciu z szóstej strefy polki schodzą na przerwę techniczną (8:6). Po powrocie na parkiet Polki jeszcze podkręcają tempo. Grają nieźle w obronie i wyblokiem, konstruują skuteczne kontrataki. Po obiegnięciu z jednej nogi Pykosz o czas prosi trener Japonii (14:7). Na drugim czasie technicznym po punktowym serwisie Sadurek jest 16:10. Przy stanie 20:14 coś w grze Polek się zacina. Mają ogromne problemy z przyjęciem. Po kolejnym asie serwisowym Kano jest remis po 21. O zwycięstwie musi decydować gra na przewagi. Lepsze w wojnie nerwów okazują się Polki, wygrywając 27:25.

Drugą partię Polki rozpoczynają bardzo dobrze. Po punktowym serwisie Woźniakowskiej jest 4:1. Przewaga „biało-czerwonych” utrzymuje się. Na pierwszym czasie technicznym na tablicy wyników widnieje wynik 8:5 po ataku z przechodzącej piłki Sadurek. Po powrocie na parkiet Japonki mobilizują się, a Polki zaczynają popełniac błędy. Autowy atak Pykosz doprowadza do remisu po 12. Na drugą przerwę techniczną ponownie schodzimy z trzema „oczkami” przewagi po punktowym bloku Gajgał. Polski blok spisuje się rewelacyjnie. Kolejna skuteczna akcja na siatce i o czas musi prosić trener siatkarek z Kraju Kwitnącej Wiśni (21:15). Barańska bryluje w polu serwisowym. Set kończy się zwycięstwem podopiecznych trenera Matlaka 25:17.

Odsłona numer trzy to przede wszystkim w pierwszych akcjach koncertowa gra w polu serwisowym Mileny Sadurek i jej koleżanek w bloku. Na pierwszym czasie przeznaczonym na kosmetykę parkietu jest 8:0! Japonki bardzo opornie wchodzą w ten set, jednak skrupulatnie starają się odrabiać starty. Blok na Barańskiej i 12:5. Na drugiej przerwie technicznej przewaga Polek wynosi 5 „oczek” po skutecznym zbiciu Anny Barańskiej. Po powrocie na parkiet „biało-czerwone” kolejny raz koncertowo spisują się w bloku (20:12). Azjatki walczą do końca, jednak sił wystarcza im tylko na 18 punktów. Mecz kończy atak Joanny Kaczor.