Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Mysłowickie „złotka”, czyli wielki sukces w minisiatkówce

Mysłowickie „złotka”, czyli wielki sukces w minisiatkówce

Mysłowice

Turniej finałowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w minisiatkówce zakończył się sukcesem mysłowiczanek. Reprezentantki SP 1 oraz MOSiR Mysłowice zdobyły złote medale. Nie powiodło się chłopcom, którzy ostatecznie zajęli 10. miejsce.

W meczu o pierwsze miejsce podopieczne Żanety Michalak przegrały co prawda wysoko pierwszego seta z rywalkami ze Środy Wielkopolskiej, ale ostatecznie środa okazała się dniem mysłowickiego zwycięstwa. W drugiej partii zawodniczki SP 1 i MOSiR pewnie wygrały, a w decydującej o wyniki trzeciej odsłonie poszły za ciosem i postawiły przysłowiową „kropkę nad i”.

W pierwszym secie dostałyśmy lanie – powiedziała Żaneta Michalak. – Dziewczyny stanęły jakby, a rywalki atakowały bez litości i przegrałyśmy 9:25. Na szczęście druga czwórka pociągnęła grę i po dobrej grze wygrała 25:21 wyrównując stan meczu – dodała.

W trzeciej partii pierwsza czwórka wróciła do swojej normalnej dyspozycji i od początku do końca kontrolując przebieg wydarzeń na parkiecie i wygrywając 15:9 zapewniła teamowi z Mysłowic mistrzowski tytuł.

SP 1/MOSiR Mysłowice: Piecha, Wiewióra, Gubas, Zawadzka i Pachuła oraz Ozga, Kasperowicz, Muszalska, Bajek i Sprutta. Trener: Żaneta Michalak

Siatkarze reprezentujący SP 1 i MOSiR Mysłowice w turnieju finałowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w minisiatkówce spisali się nieco gorzej ostatecznie zajęli 10. miejscu w kraju. Podopieczni Marcina Szurmika w ostatnim swoim meczu w Głuchołazach przegrali z Rzeszowem 1:2.

SP 1/MOSiR Mysłowice: Krzak, Słoma, Nowak, Broda i Kałuża oraz Kurzaj, Ditrich, Kawurek, Sobolewski i Sala. Trener: Marcin Szurmik

źródło: Dziennik Mysłowicki