Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Kadra B mierzy się z Marokiem

Kadra B mierzy się z Marokiem

Polska Siatkówka - logo

Przygotowująca się do Uniwersjady reprezentacja Polski B, z trzema zawodnikami Jadaru w składzie, trzykrotnie zmierzy się z reprezentacją Maroka. Za nami pierwsze spotkanie, w którym biało-czerwoni pokonali rywali 3:1.

Zawodnicy Jadaru to oczywiście Maciej Pawliński, Adrian Stańczak i Grzegorz Kosok. – „Nie widzieliśmy żadnego meczu Marokańczyków” – przyznaje Maciej Pawliński, przyjmujący kadry B i kapitan Jadaru. – „Oglądaliśmy ich jedynie na treningach. Mają warunki, ale trudno określić poziom gry, jaki prezentują” – dodaje.

Grzegorz Wagner, trener kadry B w trzech spotkaniach z Marokiem będzie chciał sprawdzić całą „szesnastkę”, jaką ma aktualnie do dyspozycji. Każdy ze sparingów, niezależnie od wyniku rozegrany zostanie jako pięciosetowy pojedynek. Po towarzyskich meczach w Ostrołęce kadra otrzyma dwa dni wolnego, a następnie spotka się na kolejnym zgrupowaniu w Miliczu. Tam kadra B rozegra ostatnie przed Uniwersjadą sparingi z reprezentacją polskich juniorów.

W pierwszym secie pierwszego spotkania Polacy zagrali bardzo słabo w elementach defensywnych, czyli w bloku i obronie. – Kontrataki, które wypracowywaliśmy nie kończyły się zdobyciem punktu, tylko zawsze były podbijane przez rywali i to oni je kończyli – mówi II trener Michał Gogol. – Dodatkowo nie popełniali błędów i bardzo mocno i celnie zagrywali. Wygrali tego seta bardzo wysoko. Potem chyba spadł im poziom koncentracji i zaczęli popełniać błędy, co zaczęliśmy wykorzystywać. Z każda piłka nabieraliśmy pewności i graliśmy coraz pewniej przede wszystkim w bloku.

Pierwszy set spotkania pomiędzy biało-czerwonymi i przybyszami z Afryki był bardzo zaciętym widowiskiem. Walka długi czas toczyła się punkt za punkt, a Marokańczycy pokazywali, że przyjechali do Ostrołęki po zwycięstwa. 55. drużyna w rankingu FIVB czyni stale postępy i być może za kilka lat dołączy do czołówki światowej. W końcówce pierwszego seta to właśnie podopieczni Benlhabiba Otmane skutecznie wykończyli kilka akcji z rzędu, do tego skutecznie blokując ataki Polaków. W efekcie ta partia meczu zakończyła się zwycięstwem siatkarzy z Afryki do 25:19.

Przebudzenie naszego zespołu nastąpiło w drugiej partii spotkania. Podopieczni Grzegorza Wagnera praktycznie w każdym elemencie gry byli zespołem zdecydowanie lepszym i pewnie wygrali 25:17. W trzeciej odsłonie tego meczu Polacy już na samym początku wypracowali sobie bardzo dużą przewagę i wygrali pewnie 25:15.

Nie było niespodzianki także w ostatniej partii tego meczu. Podopieczni Grzegorza Wagnera odnieśli pewne zwycięstwo 25:16 i w całej konfrontacji 3:1, pokazując, że są zespołem zdecydowanie lepszym.

Polska – Maroko 3:1
(19:25, 25:17, 25:15, 25:16)

Polska: Pawliński, Kosok, Tomczyk, Zajder, Oczko, Janeczek, Potera (libero) oraz Sarnecki, Buszek, Antosik, Gorzewski, Wrona

źródło: Echo Dnia, Nowa Trybuna Opolska, reprezentacja.net