Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Joanna Kaczor błyszczy pod Piemontem

Joanna Kaczor błyszczy pod Piemontem

fot. archiwum

Joanna Kaczor była jedną z najlepszych polskich siatkarek w meczu z Włoszkami podczas turnieju Piemonte Women Cup w Turynie i ma ogromne szanse, aby na dłużej zostać zmienniczką Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty.

Chociaż Polki przegrały 1:3 z mistrzyniami Europy z 2007 roku, mecz był bardzo wyrównany. Kaczor zagrała znakomicie, chociaż wcześniej na turnieju Montreux Volley Masters spisywała się mizernie.

Była siatkarka Muszyny gra w Turynie, bo trener Jerzy Matlak ma ogromne problemy z atakującymi. Izabela Żebrowska wróciła do kraju z powodu kłopotów zdrowotnych. W obu międzynarodowych turniejach nie mogą uczestniczyć również kontuzjowane – Skowrońska-Dolata i Natalia Bamber , a Kamila Frątczak odmówiła gry w kadrze, tłumacząc się przemęczeniem sezonem.

Dlatego też szkoleniowiec postawił na rezerwową Muszynianki. Mierząca 192 cm zawodniczka niewiele pograła w lidze i po sezonie rozstała się z mistrzyniami Polski. Kuszą ją szefowie MKS-u Dąbrowa Górnicza i Budowlanych Łódź, ale nie jest wykluczone, że dzięki dobrej grze w reprezentacji podpisze umowę z zagranicznym klubem.Kaczor ma za sobą występy w USA, gdzie studiowała i grała w klubach akademickich. Były trener kadry Andrzej Niemczyk twierdzi, że to właśnie ona podczas jesiennego Euro powinna być zmienniczką Skowrońskiej.

Matlak będzie korzystał z trzech atakujących. Skowrońska, która miała znakomity sezon we włoskim Scavolini Pesaro, jest bezsprzecznie numerem jeden. Jej dublerką będzie prawdopodobnie Kaczor, bo wszechstronna Natalia Bamber może grać też na skrzydłach i na środku – przekonuje Niemczyk.

Autorem tekstu jest Leszek Błażyński

 

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved